Sayfalar

14 Temmuz 2012 Cumartesi

Brand Dallas'ta ve Diğer Gelişmeler

Amnesty clause ile salıverilen oyuncular için 3 günlük bir bekleme süresi var. Bu süre içerisinde bütçesi salary capin altında olan takımlar, o oyuncunun amnesty edilmeden önce kaç senelik kontratı var ise o kadar uzunluktaki tekliflerini, hiç bir takımın diğerinden haberi olmadan NBA'in yetkili kuruluna iletiyorlar. 3 gün sonunda salıverilmiş oyuncu en yüksek teklif veren takıma imza atmak zorunda kalıyor. Teklif yarışını kazan takımın verdiği para o oyuncuyu amnesty eden takımın vereceği paradan düşülüyor. Böylece herkes kazanmış oluyor.

İşte Elton Brand'de de böyle oldu ve 76ers'ın amnsty ettiği uzun forvete yıllık 2.1 milyonluk en yüksek teklifi yapan Dallas oyuncuyu bir yıllığına renklerine bağladı. Bu bağlamda 76ers'ın Brand'e gelecek sezon için vereceği para 16.1 milyona inmiş oldu. Dallas önceki gün Indiana'ya pivot Ian Mahinmi'yi gönderip Darren Collison ve Dahntay Jones'u almıştı. Jones'un kontratı 1 yıl ve 2.9 milyonluk, Collison ise hala çaylak kontratı ile oynuyor ve 2.3 milyon kazanacak gelecek sezon. Büyük ihtimalle Collison gelecek sezonun Dallas ilk 5 oyun kurucusu olacak.

Brand, Jones ve Kaman'ı birer yıllık kontratlarla takıma getiren Cuban'ın gelecek sezon yine cap'in altında kalıp FA piyasaında vurgun yapma olasılığı yükselmiş oldu.

76ers, Brand'den kurtulduktan sonra akıllara zarar bir iş yaptı ve Kwame "hayalkırıklığı" Brown ile 2 sene ve 6 milyonluk bir kontrat imzaladı. Allah akıl fikir versin diyoruz.

Rockets resmi olarak Scola'yı serbest bıraktı ve ilk talibin Spurs olduğu dedikoduları ayyuka çıktı. Spurs'ün Scola'yı 2007'de takımdan gönderdiğini hatırlatalım.

Lakers'tan ayrılan oyun kurucu Ramon Sessions Augistin'i serbest bırakan Bobcats ile anlaştı. Ben onu hep Magic için Nelson'ın yerine düşünmüştüm ama demek ki Tüysüz Rob o fikirde değilmiş.Kontrat 2 yıl ve 10 milyonluk. Yazık oldu. Brendan Haywood'un da en kısa zamanda Bobcats ile anlaşması bekleniyor.

Bobcats'in serbest bıraktığı Augustin ise Pacers ile imzaladı. Kontratın detayları henüz belli değil. Bu Pacers da ser veriyor sır vermiyor.

Minnesota Batum'u takıma katabilmek içinuğraşılarını sürdürüyor. En son olarak Martell Webster'ı salıverdiler ve yaşlı kurt pivot Brad Miller'ı gelecek sezonlardan 2 ikinci tur draft hakkı karşılığında Hornets'a gönderdiler. Hornets iyiden iyiye yeniden yapılanıyor. Miller'ın garanti olmayan 1 yıllık kontratı kalmıştı. Bu takas sonucu Wolves Batum'a yapacağı kontrat teklifini 50 milyona kadar çıkarabilecek.

Bulls Korver'ı her an Atlanta'ya takas edebilir.

Howard takasında iseen kuvvetli aday konumunda şu an Houston Rockets var. Houston yöneticileri hatta Hakeem Olajuwon ile temasa geçip "Howard'ı takas ederse gel onu yeni kontrat imzalamaya ikna et" demişler. Demek ki olay son derece ciddi. Hadi Howard bi git de takım kursun Tüysüz Rob. HAla bir koçumuz olmadığını söylemiş miydim?

13 Temmuz 2012 Cuma

Blake Griffin Sakatlandı, Olimpiyatlarda Yok!

Amerika Milli Takımının önemli ismi uzun forvet Blake Griffin antremanda sol dizindeki menisküsünü yırtınca kadrodan çıkartıldı. Hemen ameliyat edilecek oyuncu parkelerden 10 haftaya kadar uzak kalabilir. Pota altında daha önce Dwight Howard, LaMarcus Aldridge, Chris Bosh gibi isimleri sakatlığa kurban veren Amerika böylece iyice çaresiz kalmış oldu. Çok iyi bir arka alan kadrosuna sahip Amerika Milli Takımında tek uzun oyuncu konumunda kalan isim ise Tyson Chandler.

Bu çaresizlikle Koç K bu seneki draftlerin 1 numarası Anthony Davis'i kadroya çağırmak zorunda kaldı. İlk Dream Team'le kıyas edilen kadro güç kaybederken belki de Koç K bu saatten sonra Chandler'ı Olimpiyatlara kadar cam bir fanusun içide saklar :)

12 Temmuz 2012 Perşembe

Howard'a Nets Yolu Tıkandı ve Bir Sürü Transfer...

Daha önce de defalarca kez söyledim ama beni dinlemedi King. Bu iş olmaz, boşuna kasmayın dedim, dediğim çıktı. Dwight Howard'a Nets yolu en azından bu senelik kapandı. Bunun üzerine Nets Antawn Jamison'ı takıma katabilmek için çalışmalara başlarken bir yandan da Brook Lopez ile 4 yıl ve 61 milyonluk bir kontrat üzerinde anlaştı. Bir oyuncu takımıyla takas amaçlı olmayan bir kontrat yenilediğinde artık o isim NBA kurallarına göre 15 Ocak'a kadar takımında kalmak zorundadır, dolayısıyla eğer Howard bu yaz hiç bir yere takas olamazsa 15 Ocak'tan sonra yeni takas senaryoları üzerine konuşulabilir. Çünkü Nets hali hazırda MarShon Brooks'u 1 ilk tur draft hakkı karşılığı takas etmeye çalışıyor. Rockets'in de Scola'yı amnesty clause'a başvurup serbest bırakma ve Howard'a yer açma arzusu şu sıralar kulislerde en çok konuşulan konu. Öte yandan tekliflerden tatmin olmayan tüysüz Rob Hennigan'ın Howard'a bu sezona bizimle başla Ocak-Şubat gibi bakarız diye seslendiği de duyulmuş. Hadi hayırlısı.

Piyasadan kimseyi kapatamayan, elindeki değeri de (Kidd) kaybeden Dallas Brendan Haywood'u da amnesty ile salıp Kaman ile 1 yıl ve 8 milyonluk bir kontrat yaptı. Kaman Nowitzki'nin Alman Milli Takımından da arkadaşı.

Portland Batum pahalı gelince J.J.Hickson ile 1 yıllığına anlaştı ki en fazla mid-level'dan bahsediliyor.

NY Knicks Lin'i takımda tutup ilk 5'te başlayacağını ve Kidd'in yedek soyunacağını açıkladı.

Minnesota da bugün yarın Milicic'i amnesty clause ile salıverip Batum'u Portland'dan sign-and-trade ile alıp arkasından Korver'ı Chicago'dan yine draft haklarıyla kadrosuna katmaya çalışıyormuş.

Bulls Ömer Aşık'ın kontratını her an karşılayabilirmiş ama bunu yaparlarsa Taj Gibson ile ne yapacaklarını bilemiyorlarmış. Zor karar.

Steve Nash LA Lakers tarafından tanıtıldı. Renkli geçen tanıtımdan Steve Nash'in Messi hayranlığı nedeniyle giyeceği 10 numaralı formanın içinde koltuk altı kılları iğrenç bir şekilde gözürkenki fotoğrafı kaldı bize yadigar.


Galatasaray'ın Transfer Maliyetleri ve Marjinal Fayda Olasılıkları

Transfer sezonunun başlamasıyla birlikte Türkiye Süper Lig'deki takımlar kadrolarını geliştirmek için amansız bir yarışa her zamanki gibi başladılar. Medyaya bakıldığında Galatasaray özelinde düşünürsek şu ana kadar aşağı yukarı 70-80 yabancı futbolcunun transferinin konuşulmuş olması da taraftarın hem görsel hem de yazılı medyaya olan daha doğrusu olmayan güveninin haklılığını ortaya çıkarmış ve kulüplerin web sitelerde transfer açıklamaları gelinceye kadar timsaha yatmamanın en önemli husus olduğu gerçeğini tekrar önümüze koymuş oldu.

Belki de yukarıda yazdıklarıma ters olarak hareket edeceğim ve transferleri ile ilgili olarak kulübün henüz resmi açıklama yapmadığı ama %99 oranda anlaşıldığı söylemleri tüm medyada yer alan futbolcular üzerinden  özellikle bazı futbol ekonomistlerine dert olan; harcanan paralar ve bu paraların karşılığının olup olmayacağı üzerinden bir kaç kelam etmek amacım. 

Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki Galatasaray yönetimi ve Fatih Terim geçen sezonki muhteşem şampiyonluğu getiren kadroyu Avrupa'da daha özellikli ve alternatifli hale getirerek geliştirmek amacıyla kolları erken sıvamış görünüyorlar. Genelde Galatasaray futbol kulübünde transferlerin, transfer döneminin bitmesine son birkaç saat kala alelacele yapılmasına alışmış bünyeye şu ana kadar Dany, Umut, Hamit ve Burak gibi ses getiren transferler ile kontra vurulması en başta Fatih Terim'i bundan sonra başka bir transfer yapılmasa bile çok rahatlatmış gibi gözükecektir.
Tabi transferlere bireysel anlamda bakıp maliyetleri ve olası faydaları üzerinden hareket etmek mantıklı çıkarımlar yapmak açısından çok önemli. İlk etapta defans kurgusuna baktığımızda neredeyse bütün sezon defansın ortasında oynayan iki futbolcu olan Ujfalusi ve Semih'e alternatif olması bakımından Dany'nin transferi çok önemli bir anlam ihtiva etmektedir. Dany'nin yaşı (26) ve özellikle Hikmet Karaman'ın Gaziantepspor'un başına geçmesinden sonra oluşan defansif disiplini içerisinde önemli bir yer tutması açısından 3 milyon euro bonservis bedelini normal olarak görmek mümkün. Hele Gaziantepspor'un görüşmelere 6 milyon euro'dan başlayıp transferin 3 milyon euro'ya tamamlanmasını düşününce bu transferi, transfer kome itesinin önemli bir başarısı olarak da görmek lazım. Dany'nin özellikleri üzerinden hareket edilirse gerek fiziği ile gerekse o fiziğe rağmen bileklerine hakim bir yapıya sahip olmasıyla Galatasaray'ın en önemli saha içi hareketlerinden biri olan topla defanstan çıkma işini layıkıyla yerine getireceğinden hiç şüphem yok. Bununla birlikte gerek Türkiye'yi tanıması yani uyum sorununun olmayacak olması gerekse takımda birlikte oynayacağı arkadaşları tarafından özelliklerinin az çok bilinmesi de transfer açısından diğer bir önemli artı. Kıyaslama ile yola çıkılacak olursa yine Kayserispor'da geçen sezon güzel bir performans ortaya koyan Hasan Ali Kaldırım'ın 3,750 milyon euro'ya Fenerbahçe'ye transferi düşünülürse Dany'ye verilen bonservis bedelini gayet uygunmuş demeyi de mümkün kılmaktadır. Son olarak istikrar ve saha içi disiplini açısından geçen sezon 34 haftalık lig maratonunun 28 haftasında takımı ile olması ve hiç kırmızı kart görmemesi bir defans oyuncusu için önemli bir artı olarak görülebilir. 


Geçen sezon şampiyon olan kadroda orta saha kurgusuna bakıldığında özellikle kanatlarda zaman zaman büyük sorunlar yaşandığı bir gerçek. Bu bakımdan düşünüldüğünde Hamit transferi başlı başına bedeli fazla gibi görünse de geçen sezon ki kanat performaslarının üzerine çıkılacağının kesin olması gerçeğiyle çok önemli bir transfer. Aslında Hamit transferi, transfer için yapılan harcamalar ve bunun üzerine yapılan konuşmalar bana geçen sezon Selçuk İnan'ın transfer olduğu dönemde konuşulanları hatırlattı. Eğer Galatasaray ligde şampiyonluğu söke söke aldıysa bunun altında imzası olan en önemli 3 isimden biri Selçuk İnan olması hasibiyle zaten Şamp. Ligi ve şamp. için TFF'nin kulübe verdiği primlerle kendisine verilen parayı çıkarmış ve anasının ak sütü gibi helal olsun dedirtmiştir. Bu bağlamda Hamit konusunda da farklı bir durum olacağını düşünmüyorum. Evet Hamit geçen sezon Real Madrid'de fazla forma şansı bulamamıştır, evet Hamit 30 yaşındadır ama bahsettiğimiz isim halen Türk milli takımı oluşturulurken ilk ismi yazılan futbolcuysa, sakatlıktan çıkmış hali ile çıktığı milli takım maçında performansı ile takım arkadaşlarını utandıran futbolcuysa ve gerek defans gerekse orta sahada çoğu bölgede hiç yabancılık çekmeden oynayabilecek bir futbolcuysa bu futbolcunun transferi herşeyden önce o takımın teknik direktörüne bir lütuftur. 3.2 milyon euro yıllık garanti ücret maç başı 10 bin euro'dan hesaplanırsa 4 yıllı bir sözleşme kapsamında kasadan çıkacak para 15-16 milyon euro civarlarında. Türkiye'de bu bedelin 2 katı bedeller ödenip yata yata futbol oyna(ma)yan futbolcuları gördükten sonra Türkiye'yi tanıyan, Türk olan daha da önemlisi Avrupa'da transferi söz konusu olan en önemli Türk ismin Galatasaray'ın ihtiyacını çok çok karşılayacağı da düşünülerek verilen bu paranın biraz yüksek olmakla birlikte kulüpler arasında karşılıklı yükseltmeler ve menajerlik oyunları ile bu bedele çıktığı ama bununda arz-talep meselesi olduğu düşüncesindeyim.

Galatasaray'ın geçen sezon forvet hattında ilk yarıda özellikle Elmander'in ikinci yarıda hem Elmander hem de itiraf etmek gerekir ki kendinden kimsenin beklemediği bir performans sergileyerek taraftara ben daha ölmedim diyen Necati'nin isimleri ilk sıralarda geldi. Ama Selçuk ve Melo'nun orta saha oyuncuları olmalarına rağmen bu denli yüksek bir gol sayılarına ulaşmaları; bununla birlikte Selçuk'un asist krallığını da kimseye bırakmaması Galatasaray'da bir zamanlar olduğu gibi sadece forvetlerin değil herkesin gol atma potansiyeline sahip olduğu bir oyun kurgusuyla hareket ettiğinin göstergesi. Böyle bir oyun planında Milan Baros gibi sadece ceza sahası içinde değil aynı zamanda ceza sahası dışında da devamlı rakip defansı bozan, zorlayan, kolay kolay düşmeyen futbolcular Galatasaray'ın oyun planına daha uygun olacaktır. Bu tespitten hareketle Umut Bulut gibi Hakan Şükür'den sonra rakip alanda presi en iyi yapan ileri uç oyuncularından birinin alınması Fatih Terim'in düşündüğü oyun planı içerisinde gayet mantıklı bir transfer olmuştur. Transferin kiralama şeklinde olması da transferin mantıklılığı açısından ayrı bir öneme de sahip. Aynı Melo transferinde olduğu gibi futbolcunun takıma kimyasının uyup uymayacağı konusunda soru işaretleri yaşanılıyorsa kiralama ile bir sezonluk bir müddette tecrübe edilmesi en akılcı plan olmalıydı ve Fatih Terim de sanırım bu planı Umut Bulut için de uygulamaya koydu. Bununla birlikte Milan Baros ile iplerin koptuğu kabul edilirse ileri uçta alternatif olarak Umut gibi bir ismin olması rotasyon açısından da çok önemli bir artı olacaktır.

Burak Yılmaz ile ilgili olarak çok fazla söz etmeye gerek yok. Bazı güruhların dediği gibi geçen yıl 30 golün üstüne çıkmış bir isme verilen 5 milyon euro bonservisi kendisine verilecek olan aşağı yukarı 2,5 milyon euro'luk bedelin fazla olduğunu düşünmüyorum ki Avrupa arenasında boy gösterecek bir takımın alacağı forvet oyuncusu için 5 milyon euro çok normal bir bedel. Ayrıca yine bir kıyaslama yapacak olunursa Mehmet Topal benim gözümde çok iyi bir orta saha oyunsudur ama kendisinin bonservisine verilen 4,5 milyon euro'luk bonservisi düşünürsek Burak gibi bir önceki sezon leblebi gibi gol atan oyuncuya verilen aynı para gayet normaldir. Diğer yandan  Ünal Aysal'ın "Pastanın üzerindeki çilek olacak" diye tasvir ettiği forvet oyuncusunu halen beklemekteyim. Yani Galatasaray yönetimi araya bir forvet transferi daha sıkıştırırsa hiç şaşırmayacağım. Beklentim o yönde.

Sonuç olarak takımın eksikleri az çok belli ve şu ana kadar yapılan transferler eğer Hamit ve Burak'ın da tamam olduğu düşünülürse Galatasaray'ın Avrupa'da başarılı olması için gereken kadro transfer döneminin başında planlandığı gibi devam ediyor görünüyor. Ne varki Melo ile ilgili gelen olumsuz bilgiler ışığında orta sahaya ekstra bir futbolcunun gerekli olacağı da ayrı bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte beklenen sol kanat transferi ile transfer döneminin Galatasaray için tamamlanacağını düşünüyorum.
Transfer maliyetleri ile ilgili konuşurken yapılan son divan kurulu toplantısında Galatasaray'ın borç alacak farkının 65 milyon dolar azaldığı bilgisinin alınması da kanımca Galatasaray'ın transfer döneminde daha rahat hareket etmesinin arkasındaki en önemli nedenlerden biri. 


Acaba bu pastanın üzerindeki çilek kim? :)

11 Temmuz 2012 Çarşamba

Howard Takası ve Diğer Gelişmeler

Cleveland'ın "ezik miyim lan ben!" edasıyla takastan çekilmesi sonucu Dwight Howard'ın Nets hayaliyle suya düşmüş durumda. Cavs dışında başka hiç bir takımın 3. ya da 4. olmayı kabul etmemesi de işini bir hayli zorlaştırıyor Nets'in. Bu dakikadan sonra olursa, ki bence çok zayıf ihtimal, bu takas yalnızca Nets ve Magic arasında olur. Şu an için Rockets ve Lakers mevzuya tekrar dahil olduğu konuşuluyor. Rob Hennigan'ı en çok tatmin eden teklifin ise Rockets'tan geldiği dedikodusu dolaşıyor. Takası bitiremeyen Nets ise şu sıralar Lopez ile kontrat yenileme çalışmalarına girmiş durumda.

Bu arada 36 yaşındaki Tim Duncan basketbol hayatını bir nefer olarak noktalama konusunda dediğini yaptı ve Spurs ile tümü garanti, son yılı oyuncu opsiyonlu ve takasa izin vermeyen bir kontrat imzaladı. Kontrat 3 yıllık. Ne kadara anlaşıldığı açıklanmasa da Garnett'in Celtics ile imzaladığından yani 35 milyondan aşağı değildir diyorum.

Spurs sezonu kendilerinde tamamlayan Boris Diaw ile de 2 yıl, 2. yılı oyuncu opsiyonlu, 9.2milyonluk bir kontrat yaparak pota altında çok yönlü bir oyuncuyu kadroda tutmuş oldu. Spurs daha önce Danny Green ile de 3 yıl ve 12 milyonluk bir kontrat yapmıştı.

Hornets tarafından 14 milyona yakın bir paraya kontratı satınalınan Rashard Lewis paraya dğil de daha ziyade yüzüğe aş erdiği için 1.35 milyonluk veteran minimum imzalayarak Miami'ye katıldı. Lewis'in kontratında 2.sene oyuncu opsiyonu mevcut. Yüzük sevdası adama neler yaptırıyor.

Minnesota CSKA Moskova'nın el bombası kıvamındaki oyun kurucusu Shved'i kadroya kattı. En az 2 yıllıkbir kontrat imzalandığı sanılıyor.

Knicks, J.R. Smith ve Novak ile yeniden anlaşırken, Houston'dan takasla Camby'i 3 yl ve 13 milyonluk sign-and-trade ile kadrosuna kattı.

Bulls Kirk Hinrich ile tekrar buluştu. Hinrich serbest oyuncuydu.

Golden State Dorrel Wright'ı Sixers'a Avrupa'da kariyerine devam eden Edin Bavcic'in hakları karşılığı takas etti.

Sixers'tan ayrılan Lou Williams Atlanta ile anlaştı. Kontratın detayları henüz belli değil.

Ve salary cap açıklandı. Sınırda bir değişiklik yok, yine 58 milyon $.

9 Temmuz 2012 Pazartesi

Dwight Howard Takası Belli Oluyor...

Brooklyn Nets Orlando'dan Howard'ın yanında bir büyük kontratı daha almayı kabul edip 3. ve 4. takımları da takas senaryosuna dahil etmeye çalışınca iş çözülmeye başladı. Beklenin aksine Hidayet'i değil de J-Rich'i takas paketine koydu tüysüz Rob. Aşağıda muhtemel takasta takımların alacakları neler olabilir yazdık, ancak Lopez'in ayağındaki, Howard'ın sırtındaki sakatlık durumları ve Humpries'in takas olmadan önce 4 yıllık kontrat imzalamak istemesi şu an için takasın gidişatını belirleyecek ana etkenler gibi gözüküyor. Bynum'un sign-and trade formülüne yaklaşmaması, Lakers'ı yarıştan çekerek Nets'i şu andaki en ciddi talip yapmış oldu. İşte muhtemel senaryo:

Brooklyn:
Dwight Howard, Jason Richardson, Earl Clark

Orlando:
Brook Lopez, Damion James, Shelden Williams, Luke Walton, 3 ya da 4 ilk tur draft hakkı

Cleveland Cavaliers:
Quentin Richardson, Sundiata Gaines, Kris Humpries, 1 ilk tur draft hakkı, Nets'ten 3 milyon $

4.Takım (Bu takımı bulmaya çalışıyorlar):
MarShon Brooks

5-6 saat sonra gelen edit:
 4. takım bulunmayınca ve Cavs daha fazla şey isteyince Marcus Camby'i az evvel Knicks'e takas eden Houston Orlando'ya ayrıntıları açıklanmayan bir teklifle geldi ve ortalık karıştı. Nets takası sallantıda, Rockets pusuda.

Bugün Dwight Howard Takasını Duyabiliriz! Hidayet de Takas Olabilir!

Şu saatlerde Amerika'daki en güncel konu, tıpkı defalarca kez dediğim gibi Howard'ı Brooklyn'e tek başına getiremeyecek olan Nets'in devreye Cleveland Cavaliers'ı da sokarak 3 takım ve 10 üzerinde oyuncunun dahil olacağı ve tahminimce Hidayet Türkoğlu'nun da takım değiştireceği bir takası planlamış ve Orlando Magic'e teklif etmiş olduğu. Hal böyle olunca bize düşen sadece beklemek.

Tarihe not düşmüş olalım :)

8 Temmuz 2012 Pazar

Ryan Anderson Magic'ten Ayrılıyor, Jameer Nelson Kalıyor!!!

Haberler çok kötü sevgili basketbolsever, Magic taraftarı, Salata takipçileri! Geçen sezonun NBA'de en çok gelişme kaydeden oyuncusu, takımımızın yeni yıldız adayı Ryan Anderson New Orleans Hornets ile anlaştı. Salary cap sıkıntısı yaşayan Magic'in kendine veremeyeceği parayı Hornets ona teklif edince bir anda olaya uyanan yeni GM tüysüz Rob (Hennigan) bari bedavaya vermeyelim diyerek Hornets yönetimi ile karşılıklı görüşüp anlaşarak bir takas çözümü buldu. Buna göre Anderson Magic ile çok seneli ve çok sıfırlı bir kontrat imzalayarak (4 yıl ve 36 milyon lduğunu öğrendik) Hornets'a gönderilecek, karşılığında yıllık 1,5 milyon kazanan uzun forvet-pivot Gustavo Ayon yanında draft hakları, nakit para ve belki de trade exception ile Magic'e gelecek. Belki serbest oyuncu Chris Kaman da bu takas senaryosuna son anda dahil olabilir ve sign-and-trade çift taraflı gerçekleşebilir.

Bu kötü haber yetmezmiş gibi bir de oyuncu opsiyonunu kullanıp serbest kalan Jameer Nelson ile tekrar anlaşılması asabımı çok bozdu. Eğer bir takasta kullanılmayacaksa Nelson'lı bir Magic, kaybeden bir Magic olmaya devam edecektir.

Öte yandan Nets hala Howard'ı alabilmek için uğraşıyor. Şu sıralar Brook Lopez'le tekrar anlaşmaya çalışıyorlar. Lopez açıkça Orlando'ya gelmek istemediğini söylemiş olmasına rağmen. Ayon sakatlık sorunları yaşamış bir isim, Lopez de eğer Nets takası gerçekleşir ve Orlando'ya gelirse 2. bir sakat 5 numaramız olacak. Gidenler ve gelenler bibirini tamamlamazsa tüysüz Hennigan'ın da ömrü kısa olur. Gözüken o ki artık dış şutu her mevkiden deneyen bir takım olmayacak Magic. Her ne kadar Redick de takımda tutulacak olsa da şu anda takım dış şutu olmayan 4-5 numara kaynamakta ve bu sayı artacak gibi.

Ha bir de tekrar hatırlatayım, Orlando Magic'in hala bir koçu yok!

Bu arada milli duygularla Ersan'ın Bucks'tan 5 yıl ve 45 milyonluk bir teklif aldığını belirtmeden geçmeyelim.

Team USA Olimpiyat Kadrosu (ABD Basketbol)