Sayfalar

10 Eylül 2011 Cumartesi

Santa Totti

İtalya'da Serie A'yı yayınlayacak olan Sky TV'nin tanıtım kampanyası fotoğraflarından biri yukarıdaki. Özellikle metro durakları ve otobandaki duraklama noktalarında daha fazla yoğunluk kazanmış bir kampanya. Her takım için bir "aziz" seçilmiş. Roma'nın azizi tabii ki kaptan Totti. Inter'in azizi Eto'o ise lig başlamadan para peşine Rusya'ya kaçtı. Çok esprili ve mesaj dolu (İtalyanların dini inanışları bakımından) ötesinde futbolcuların verdiği pozlarla keyifli bir tanıtım.

Totti'nin arkasında ünlü Colosseo yani bildiğimiz adıyla Kolezyum ve futbol topu ilaveli bir antik sütun bulunmakta. Fotoğraf tarafımdan geçen hafta Salı günü Roma metrosunda çekilmiştir. Copyright bizzat ben yani :)

7 Eylül 2011 Çarşamba

Maç Var Birader, Ne Operası!!!


Türküz biz, operaymış, sessizlikmiş falan anlamayız, heryerde belli ederiz kendimizi...

Galatasaray Forma Numaraları 2011-2012

KALECİLER
1 Aykut ERÇETİN
25 Fernando MUSLERA
86 Ufuk CEYLAN

DEFANS
3 Çağlar BİRİNCİ
5 Gökhan ZAN
17 Tomas UJFALUSI
22 Hakan BALTA
26 Semih KAYA
27 Emmanuel EBOUE
76 Servet ÇETİN

ORTA SAHA
6 Ceyhun GÜLSELAM
7 Aydın YILMAZ
8 Selçuk İNAN
10 Felipe MELO
11 Albert RIERA
18 Ayhan AKMAN
35 Yekta KURTULUŞ
50 Engin BAYTAR
52 Emre ÇOLAK
55 Sabri SARIOĞLU

FORVET
9 Johan ELMANDER
15 Milan BAROS
80 Kazım KAZIM
90 Sercan YILDIRIM

5 Eylül 2011 Pazartesi

İki Koca Yılda Bir Arpa Boyu Yol Alamadığımızın Göstergesi: Sercan Yıldırım

Sene: 28 Ağustos 2009. Sıcak bir akşam. Saat 18:00 civarı haber düşüyor ajanslara. Biz de yorumluyoruz haliyle nedir ne değildir diye. Bakın bakalım bugün bu yazıyı yazsaymışız eğreti durur muymuş?

Sercan Yıldırım Galatasaray'a (mı) Fenerbahçe'ye (mi)?

Dün gece ilk defa sportif cümlelerde görmüştüm Sercan transferi ile ilgili gelişmeleri. Güvenilirliğini çok üst düzeyde gördüğüm scoutgs'de hayırlı olsun denmişti Sercan'ın Galatasaray'a transferi ile ilgili olarak ki Elano ve Keita transferlerini çoğu Galatasaraylı buradan öğrendi.

Diğer yandan Galatasaray ile birlikte uzun süredir Sercan Yıldırım'ın peşinde olan sarı lacivertli yönetim, genç golcü ve kulübüyle her konuda anlaşmak üzere olduğu haberi Maraton.com.tr'ye düştü. Bu site de transfer iddialarında tutturma oranı yüksek bir site. Fenerbahçe'nin Sercan için Bursaspor'a 7 milyon Euro+Vederson'u önerdiği ancak yeşil beyazlı kulübün 8 milyon Euro+Vederson'u istediği öğrenilirken, tarafların uzlaşmaya çok yakın olduğu gelen haberler arasındaymış. Ne dersiniz Aziz Yıldırım, Sercan'ı da 4x4 Jeep'iyle Bursa'dan alıp kimse kaçırmasın diye İstanbul'a kendisi getirir mi? :D

Bakalım Sercan transferinde kim galip gelecek? Galatasaray mı Fenerbahçe mi ya da scoutgs mi yoksa maraton.com.tr mi? Benim gönlüm tabiki kazananın Galatasaray ve scoutgs olması ama bekleyip göreceğiz.

Eğer iki haber de doğruysa aklıma gelen tek şey, Sercan transferi konusunda Galatasaray ile Bursaspor anlaştılar. Fenerbahçe son ana kadar Tuncay transferinin netleşmesini bekledi. Tuncay'ın, Stoke City ile anlaşması resmiyet kazandıktan sonra Bursaspor'a Galatasaray'dan daha iyi şartlar sundular. Bursaspor yöneticileri her ne kadar Galatasaray ile anlaştılarsa da sonradan döndüler ve Fenerbahçe ile anlaşma durumuna geldiler. Galatasaray 5 milyon euro+Nonda teklif etti iddiaları vardı. Fenerbahçe'den ekstradan sağlam para koparacak gibi görünüyor İbrahim Yazıcı. İnşallah Galatasaray yöneticileri teklif arttırımına falan gitmezler...

Bu transfer sezonu İbrahimlerin sezonu oldu. Paraları cukka ettiler. Ne diyelim Beşiktaş, Fenerbahçe veya Galatasaray sağolsun.

O zamanki yaşanan olayları çıkaralım, sadece transfer olayıyla ilgili yazılanları bugün de şuraya koysam hiçkimse yazdırgamazdı. Ne diyelim, yıllar geçiyor ama zihniyet değişmiyor hep aynı hep aynı...

Yarın Sercan çıkıp aslında ben doğuştan Galatasaraylıydım derse gider onu boğazlarım...