Sayfalar

3 Mart 2011 Perşembe

Mecburen Wordpress'teyiz

Şartlar bizi buna mecbur bıraktı... Mecburen yedekte tuttuğumuz wordpress'teki adresimizden devam edeceğiz bloglamaya... Yasak bitene kadar bize aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz dostlar.


Çoban Salata Wordpress'te

2 Mart 2011 Çarşamba

Bloguma Dokunma! Hani Emeğe Saygı Vardı!!!

Amaç ne?

Amaç, yayıncı kuruluş dışında canlı olarak yayınlanması yasak olan Türkiye Süper Ligi maçlarının blogspot uzantısı üzerinden yayıncı kuruluşun izni olmaksızın kitlelere ulaşmasının engellemek.

Bu yasaklama kararı ile olması beklenen ne?

İşte bu maçları yayınlayan blogspot uzantılı sitelerin kapatılması ile illegal yollara yönelimin ortadan kaldırılması.

Sonuç ne olacak?

Bu maçları yayınlayan blogspot uzantılı sitelerin yöneticileri internet üzerinden başka siteler veya uzantılar yolu ile işlerine devam edecekler. Uygulanan bu yasaklama kesinlikle amacına ulaşmayacak.

Olan kime olacak?

Yıllardır yaşadıkları ilginç olayları, gördüklerini, tecrübelerini, sevinçlerini, üzüntülerini, aşklarını, dostluklarını, ayrılıklarını, savaşlarını, kavgalarını, baş kaldırışlarını ve sinirlerini blog üzerinden aktaran, blogunu yeni doğan bir bebeğin büyütülmesi gibi emek vererek büyüten ve hala daha bunun için savaş veren biz ve bizim gibi yukarıda belirttiğim olaylarla alakası olmayanların geçmişleri ellerinden alınacak. Birbirinin yüzünü görmemiş hatta sesini bile duymamış insanların bloglar zinciri sayesinde kurmuş olduğu onlarca dostluklar, pekiştirilmiş onca sevgiler ve mutluluklar yok edilecek. Tabiki dışarıda görüşülebilir, konuşulabilir ama blogunda yazdığın bir yazıya yorum yazanın seni önemsediğini bilmek ayrı bir mutluluktur bizler için. Yani olayın zevki burada zaten. Ama hasta bir ağacın hasta olan dallarını budamak yerine ağacı kesmeyi uygun gören değerli büyüklerimiz böyle uygun görmüşlerse benden hepsine birden selam olsun!!!

1 Mart 2011 Salı

İlaç Gibi Adam

Taraftarı olduğumuz Orlando Magic'in bu sezonki en büyük sıkıntısı oyun kurucu mevkiinde. Savunma paspası Jameer Nelson, iki takma bacakla insanlar yürüyemezken 110 milyonluk kontratla Orlando'da tatil yapan Gilbert Arenas ve uzaktan bakıldığında torun sevme yaşı ve fiziğine çoktan ulaşmış gözüken Chris Duhon Orlando'nun sıradan bir takıma dönüşmesine sebep oluyorlar sezon başından beri. Chris Webber'a en şaaşalı dönemini yaşatan adam, Horford'un gelişimine katkı veren oyun kurucu, kısacası uzunla oynamayı bilen, savunma yapabilen, takımı ve yıldızları oynatabilen bir isim Mike Bibby. Gelecek sezonki tüm alacağından vazgeçerek kontratını feshetti Washington'da ve artık serbest. Bibby Orlando'ya ilaç olur, Hidayet'le ortak geçmişleri rehabilitasyon gibi gelir takıma. Orlando almazsa gittiği yeri de ihya eder Mike Bibby. Ama bu fırsat varken, parasına bakmadan en azından sezon sonuna kadar bağlanmalıdır Bibby. Bu noktada güzelim franchise'ı rezil eden Otis Smith'ten tek isteğimiz, belki de onun senelerdir arayıp da bulamadığı şanstır bu, Bibby'nin Orlando'ya gelmesidir. Umarım gerçekleşir bu dilek...