Sayfalar

4 Şubat 2012 Cumartesi

Kıssadan Hisse (Temel ile Dursun)

Türkiye Futbol Federasyonu'nun şampiyonluk kupasını Trabzonspor'a vermemesi üzerine Temel acayip kızmış. Kahvehanede otururken bir anda zıvanadan çıkmış ve "Kendimi asacağım!" diye bağırmaya başlamış.

Tabi arkadaşları bunu görünce Temel'i sakinleştirmeye çalışmışlar "Yapma etme be Temel" diyerek. Temel ise kararlıymış dediğinde. Kahvehane'den bir hışımla çıkmış gözü dönmüş bir şekilde. Arkadaşları ise nasıl olsa yapmaz diyerek ilk başta önemsememişler.

Beklemiş kahvehane ahalisi, 1 saat 2 saat ama gelen giden yok. Bunun üzerine meraklanmaya başlamışlar. İçlerinden biri kalkın gidelim şu delinin evine bir halt yapmıştır kendine Allah korusun diyince herkesi almış bir korku ve koşaraktan Temel'in evine varmışlar. Temel'in evnin avlusuna varınca bir de ne görsünler Temel bir incir ağacına kendini belinden asmış sallanıyor sağa sola.

Bunu gören Dursun Temel'e bakıp "kendini asacak adam ipi beline değil boynuna geçirir" demiş. Bunun üzerine Temel cevabı yapıştırmış:

"Ben de biliyorum ama ipi boynuma geçirince nefes alamadım"

Kıssadan hisse olsun. Herkes kendi payına düşeni alır herhalde.
(Fıkra: Süleyman Rodop)

2 Şubat 2012 Perşembe

Orlando Magic 109 - 103 Washington Wizards

Washington'ı yenemeyeni dövüyorlar bu ligde, o yüzden bu galibiyeti değerlendirmeye aslında gerek bile yok ama bu maçı bile son çeyrekte 40 sayı atabilerek ancak kazanıyorsak bazı şeylerin sorgulanması gerek. En azından şut sokmayı hatırladığımız bir maç oldu. Savunmayı unutmuş insanlar topluluğu elbet bir gün özüne dönecektir.

31 Ocak 2012 Salı

Kazım Gitti Necati Geldi


Kazım'ı arar mıyız, Necati karın doyurur mu? Fatih Hoca'nın ikisinden de haberi var mıydı? Emre yeni sağ kanadımız mı Yiğit'le dönüşümlü olarak? Eboue kaç hafta yok? Sabri ile sözleşme yeniler miyiz? Filler uçabilir mi? Yılanlar....

Philadelphia 76ers 74 - 69 Orlando Magic

+1

Her an bir takas haberi duyabiliriz gibi hissediyorum.

30 Ocak 2012 Pazartesi

Orlando Magic 85 - 106 Indiana Pacers

Keşke benim de bir Collison bir Hill gibi gardım olsa da, şu maç yorumunda "aşağıdaki maç yorumunda ne yazıyorsa onu aynen okuyun" demek zorunda kalmasam. Birazcık bençim olsa da olur.