Sayfalar

15 Mayıs 2010 Cumartesi

Heroes ve Flash Forward'a Elveda

Haber dizicanavari.net'ten geldi bu sabah. 4 sezonunu bitiren Heroes ve ilk sezonuna çok hızlı girmiş olsa da tatil dönüşü çakılan Flash Forward yayından kaldırıldı. Daha önce Flash Forward ve V'yi tanıtmıştık bu sütunlarda. Lost'un Juliet'inin başrolde olduğu Ziyaretçiler yani V ise bir sezon daha koparmayı başarmış. Haberi şuradan aldık, Flash Forward ve V'nin tanıtımları ise hemen aşağıda. Heroes'a mesajımız da kendi düşen ağlamaz olsun.


Flash Forward tanıtım

V tanıtım

Milli Kadro İçimize Sindi mi?

Emre ve Okan'a jest yapılan ve kendi adıma bu nezaketten çok mutlu olduğum bir güzellikle başladı Hiddink göreve. Sinan Bolat (unutulan adamdı), Turgay Bahadır, Çağlar Birinci, Gökhan Zan, Toraman, Selçuklar, Necip, Nihat ve Sezer benim için sürpriz oldular. Ama sanki bu Milli Takım'da eksik olan birileri var gibi hissediyorum. Tam anlamıyla isim de veremiyorum işin ilginci. Gerçekten bu takımda eksik olan birileri var mı, bu kadro içimize sindi mi?

Şu eksik demek isteyen isteyen varsa buyrun yorumlarda tartışalım.

KALECİLER
1- VOLKAN DEMİREL FENERBAHÇE
2- ONUR RECEP KIVRAK TRABZONSPOR A.Ş
3- SİNAN BOLAT STANDARD LIEGE

SAVUNMA OYUNCULARI
4- SABRİ SARIOĞLU GALATASARAY A.Ş
5- EMRE AŞIK GALATASARAY A.Ş (JÜBİLE)
6- MEHMET TOPUZ FENERBAHÇE
7- GÖKHAN ZAN GALATASARAY A.Ş
8- İBRAHİM TORAMAN BEŞİKTAŞ A.Ş
9- F. EMRE GÜNGÖR GALATASARAY A.Ş
10 SERVET ÇETİN GALATASARAY A.Ş
11- CEYHUN GÜLSELAM TRABZONSPOR A.Ş
12- CANER ERKİN GALATASARAY A.Ş
13- ÇAĞLAR BİRİNCİ DENİZLİSPOR
14- İSMAİL KÖYBAŞI BEŞİKTAŞ A.Ş

ORTA SAHA OYUNCULARI
15- HAMİT ALTINTOP BAYERN MÜNİH
16- KAZIM KAZIM TOULOUSE
17- VOLKAN ŞEN BURSASPOR
18- MEHMET TOPAL GALATASARAY A.Ş
19- OKAN BURUK BÜYÜKŞEHİR BLD. SPOR (JÜBİLE)
20- SELÇUK ŞAHİN FENERBAHÇE
21- NECİP UYSAL BEŞİKTAŞ A.Ş
22- EMRE BELÖZOĞLU FENERBAHÇE
23- NURİ ŞAHİN BORUSSIA DORTMUND
24- SELÇUK İNAN TRABZONSPOR A.Ş
25- ARDA TURAN GALATASARAY A.Ş.
26- OZAN İPEK BURSASPOR
27- SEZER ÖZTÜRK ESKİŞEHİRSPOR

HÜCUM OYUNCULARI
28- TURGAY BAHADIR BURSASPOR
29- TUNCAY ŞANLI STOKE CITY
30- SEMİH ŞENTÜRK FENERBAHÇE
31- HALİL ALTINTOP EINTRACHT FRANKFURT
32- SERCAN YILDIRIM BURSASPOR
33- NİHAT KAHVECİ BEŞİKTAŞ A.Ş

14 Mayıs 2010 Cuma

12 Mayıs 2010 Çarşamba

Mehmet Topal Artık Valencialı

Hayırlı olsun diyoruz, Türk Futbolu için sevindirici bir haber. Umarım Galatasaray'daki performansının çok üzerine çıkıp Türk Futbolu'na uzun seneler en üst düzeyde hizmet edebilir. Bonservisi 5 milyon deniliyor, belki fazlası da ederdi, ama kazandırarak giden adam olarak hatırlanacağı kesin, yeri taraftarın gözünde ayrı olacak.

Bu Sabah Galatasaray

İşe başlamadan önce şöyle bir gazetelere göz atayım dediğimde taraftarı olduğum Galatasaray'la ilgili binbir çeşit haberle karşılaştım. Lig fiilen olmasa da Galatasaray için bittiği için normal böyle haberler ancak bu kadarı da fazla geliyor bana. Hele ki Hıncal Uluç'un bir kaç yerde birden ön plana çıkartılıp sanki Galatasaray camiasının en büyük duayeniymiş gibi gösterilmesi beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Söylediği laflar arasında illa ki takdir edilecek ve doğru sözler var ama bu adam Galatasaray için nedir, kimdir Allah aşkına. Hıncal Uluç'u kenara ayırırsak bakın neler oluyormuş (!) Galatasaray'da.

* Guti Galatasaray'la anlaşmış, yönetim resmi temaslara başlamış.
* Guti Rijkaard'la anlaşmış, yönetim Rijkaard'ı veto etmiş, Rijkaard istifayı düşünmeye başlamış.
* Rijkaard'ın yerine adayları gündeme almaya başlamış Polat ve Yönetimi.
* Ne olursa olsun Rijkaard'la devam edecekmiş Galatasaray Yönetimi.
* Rijkaard Gio'nun kalmasını istiyormuş yönetim Tottenham ile görüşecekmiş.
* Rijkaard Gio'nun kalmasını istiyormuş yönetim özel hayatı nedeniyle veto etmiş.
* Kewell'la kesin olarak anlaşılmayacakmış.
* Kewell sakatlığının da etkisiyle 2 yıllık daha düşük ücretli bir anlaşmaya razı olmuş.
* Kewell Dünya Kupası'na gidemeyebilirmiş sakatlığı yüzünden.
* Kewell Avustralya'nın Dünya Kupası'nda en büyük kozu olacakmış ve Kupa'ya kadar hazır hale gelecekmiş.
* Son maçta Rijkaard tarafından izin verilen yabancılar ayaklanmışlar, izinleri iptal edilmiş, Florya cadı kazanıymış.
* Mustafa Pektemek Galatasaray'la anlaşmış, bu sezon Rijkaard'ın en büyük gözdesiymiş.

Bu ne hız, bu ne çelişki, bu ne tutarsız bir basın!

11 Mayıs 2010 Salı

Suçlu Hangisi: Kuru Fasulye mi Döner mi?

Senelerdir düşünüyorum bu sorunun cevabını. Suçlu hangisi bunlardan. Kuru Fasulye de Döner de son derece büyük adaylar. Ama acaba hangisi gerçek suçlu?

Bu ülkeye gelen, giden, uzun ya da kısa çalışan, Avrupa çapında, Dünya çapında ne teknik direktörler oldu ama her birinin sonu aynı oldu. Türkleştiler. Konuşmasına, duruşuna, adabına hayran olduğumuz, her fırsatta elini taşın altına sokup sorumluluk alan adamlar bir anda sorumluluktan kaçan, suçlu arayan, oyuncularını aslan kafesine atan enteresan adamlar haline geliverdiler. En son örnek, hayranı olduğumuz Rijkaard. Ne oldu da bu adam bu hale geldi, bu şekle bürünebildi çözemedim ben. Muhteşem basınımız, düzmece haberlerimiz, dedikoducu yönetici müsvettelerimiz, tele kulak tesis çalışanlarımızın mutlaka önemli payı var fakat bu kadar olmaz. Bu kadar kısa sürede böylesi değişilmez.

İşte o yüzden bu adamın ya da önceki örneklerin mayasını, genini bozan bir şeyler var bence. İlaç gibi, zehir gibi, sonunda etkisi adamların bizim gibi olmaları. Yediklerinde buluyorum ben suçu. Öyle sallıyorlar ki bir yerden sonra kesinlikle gazlarının içine sığmadığının göstergesidr bu, başka açıklaması olamaz, işte o sebeple Kuru Fasulye zan altında. Ama bu derece söylediklerinden, hareketlerinden, karakterinden dönebilmeyi becerebilmek için çok fazla döner yemiş olmak gerek. O kadar yüklenmiş ki bu adamlar dönere, dönmek içlerine işlemiş adeta. Asıl korkum 1,5 döner üzerine pilav üstü kurunun vazgeçilmezleri haline gelmiş olması.

Mantık bulamıyorum ben bu dönüşümlerde, suya da suç bulacağım ama yaşamın kaynağıdır, günaha gireceğim diye korkuyorum. Gerçi nimete yükledik suçu ama yok ki başka açıklaması. Bütün kariyere bak, Türkiye'de yaşananlara bak, bkz. Rijkaard olmuş Faruk Rey Kart.

10 Mayıs 2010 Pazartesi

Perde Kapanırken...

Taraftar ah be kardeşim başına ne geldi derken çok güzel özetledi bu yılki durumu aslında. İnsanın canını yakan bir yıl geçirdi Galatasaray ve onunla birlikte tabiki bizler. İçimdeki sevgiden birşey eksilmese de yaralandık tabiki, üzüldük, incindik. Neden mi?

Her takım çok iyi kadro kurup hedeflerine ulaşamayabilir. Buna da kimsenin diyeceği olmaz. Ama sen ortaya bir ruh koyamazsan, taraftara küsüp layıkıyla futbol oynamazsan, sakatlıkları fırsat bilip ülkene kaçarsan, zaten sıkıntılı ilişkilerin olduğu takımlara kendi evinde puanlar verirsen, şampiyonluk beklerken Avrupa' ya İnter Toto' dan katılma gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalırsan seni yürekten seven, bunlara rağmen tribünleri dolduran, kredi kartından hattına kadar sana para kazandıracak tüm ürünlerini alan taraftarına bu şarkıyı söyletirsin şampiyonluk şarkıları yerine. Kimileri Fenerbahçe'nin kupayı 28 yıldır alamamasına laf eder kendi haline bakmadan. Kimileri Bursa şampiyon olsun der Türkiye' nin en büyük kulübü şampiyonluktan bu şekilde ve bu kadar uzaklaşmışken. Ne kadar saçma istekler ve sevinçler. Galatasaray kupayı alamadıktan sonra, Galatasaray şampiyon olamadıktan sonra bana ne kim şampiyon olursa olsun. Adnan Polat örneğin...Sana ne Bursa' nın şampiyonluğundan? Fener para kazanacakmış, şampiyonluk sayısı bizden çok olacakmış. Aziz Yıldırım 7 maçlık hüsranı sonlandırmak için elinden geleni yaparken başkan aynı duruma düşen takımına sen ne yaptın? Tamam başkan ne derse desin olay sahadaki futbolcularda bitiyor ama krizi layıkıyla yönetmek için elinden geleni yaptığına inanıyor musun? Yapılan onca gereksiz transferin hesabı ne şekilde verilecek?

Taraftar hesabı ödüyor zaten. Bence Adnan Polat Galatasaray için bir şanstı. Ama o önceki yıllarda Fenerbahçe'nin yaptığına benzer bir yol izliyor transfer konusunda. Verdiği demeçler zaman zaman bir başkana yakışır türden de değil. Rijkaard zaten futbolcuları kurtlar sofrasına sürmüş buyrun yiyin diyor ne gerek var onun üstüne destekleyici açıklamalar yapmaya. Kulübün içinde halledilirdi eskiden bu tür işler medyanın haberi bile olmadan. Belki de birşeyler yapılmıştır ama yetmemiş görüldüğü gibi. Peki ne için şans diyorum? Çünkü parasal olarak çok zor bir döneme girdiğin anda elini taşın altına koydu. Takımın başına geçti ve kabul edelim çok iyi işler yaptı. Sportif başarı gelmedi henüz ama maddi bakımdan GS çok iyi bir noktaya geldi. Sportif başarıyı getirmek istiyorsa takıma ruh katacak, hırslı, dinamik ve birbirini tamamlayacak futbolcular almalı.

Bu yıl artık herşey geride kaldı GS ve taraftarları için. Önümüzdeki yıl yapılacakları bekliyor herkes. Umarım güzel şeyler olur. Çünkü gördük ki GS eğer iyiyse Milli Takım da iyi. Alt yapıdan bir-iki futbolcu çıkmalı seneye. Emre Çolak yetmez sadece... İşte Polat bence bunu istemeli Rijkaard' dan. Unutulmamalı ki GS büyüklüğünü GS ruhu taşıyan yerli futbolculara ve kendini ispat etmek zorunda olan yabancılara borçludur. Başarılar böyle kazanılmıştır.

NOT: Bence Hakan Şükür, Bülent Korkmaz, Hasan Şaş, hatta Necati Ateş ve Ümit Karan, Ümit Davala bu adamlardan helallik alın. Zira bence onların laneti dolaşıyor takımın üzerinde- ki hepimiz çok da ümitliydik bu kadrodan her ne kadar ben sezon başında 2. olacağını düşünsem de... Bu düşüncenin de tek sebebi erken form tutmamızdı.