Sayfalar

25 Temmuz 2012 Çarşamba

Kirilenko NBA'e Dönüyor!

Kevin Love son çıkışından sonra doğru hamleler yaptıklarına emin olna Minnesota yönetimi sürpriz bir hamle peşinde şu sıralarda. Love'ın yanına takımı sürükleyebilecek bir 4 numara arayışında olan Wolves bu açığı kapatmak için gözünü Andrei Kirilenko'ya dikmiş vaziyette. Bilindiği üzere Nets Kirilenko'tu takıma katmak istemiş ama 1.2 milyonluk veteran minimum önerebilmişti sadece yıldız 4 numaraya. Wolves takıma Rus kombo gard Shved'i de katarak Kirilenko'ya burada yalnız kalmazsın mesajı da vermiş oldu.

Wolves'un senaryosu şöyle sevgili dostlar:

3 takımlı takas Wolves - Phoenix Suns - NO Hornets arasında gerçekleşir,

Hornets: Sign and trade ile Suns'tan 3 yıl ve 15 milyonluk kontrat imzalayan Robin Lopez, Hakim Warrick

Suns: Emekli olan Brad Miller'ın kontratı, Wesley Johnson, İlk 14 sıra korumalı 2. tur draft hakkı

Timberwolves: Hornets'tan 2 adet 2. tur draft hakkı, nakit para

Bu hamleler sonunda Wolves'un bütçesinde Andrei Kirilenko'ya yıllık tam 8 milyon $ önerebilecek bir boşluk oluyor. Bilindiği üzere Kirilenko CSKA'dan yıllık yaklaşık 4 milyon kazanıyor ve her yaz bila bedel NBA'e gitmek şartıyla kontratını fesh etme hakkı mevcut. Bakalım heves ve heyecanla yazılmış bu senaryonun sonu ne olacak?

Bu arada NBA takımları kadrolarına takviyeye devam ediyorlar. Kirilenko'nun peşinde olan Wolves Memphis Grizzlies'ten forvet Dante Cunningham'ı kadrosuna katarken takasta skorer gard Wayne Ellington'ı Memphis'e verdi.

Hornets draft seçimleri olan Anthony Davis ve Austin Rivers ile çaylak kontratlarını imzaladı. Davs 3 yıl 16 milyonluk, Rivers ise 3 yıl ve yaklaşık 6 milyonluk garanti kontratlara imza attılar.

NY Knicks takıma 3. oyun kurucu olarak Arjantinli Pablo Prigioni'yi kattı. Derin İspanya ligi deneyimi ve 35 yaşın tecrübesi ile Prigioni Knicks'e katkı verir diyorum.

Washington Wizards Indiana Pacers'tan ayrılan A.J. Price ile anlaştı. Price'ın John Wall'un yedeği olması muhtemel.

Nets ise Kirilenko'nun kendilerini seçmeyeceği kesinleşince Philadelpia'dan bu sezon 54. sıra draft seçimi Gürcü Tornika Shengelia'yı nakit para karşılığında takıma kattı.


Hiç yorum yok: