Sayfalar

26 Ağustos 2014 Salı

Kürek Sporu Can Çekişiyor

Bugün Türkiye Gençler Şampiyonasında hakem olarak görevliydim.

Koskoca Gençler Türkiye şampiyonasında sadece 14 yarış çekildi. Yarın da benzer bir durum söz konusu olacak.

Hakemliğe ilk başladığım yıllarda bir günde 48 yarış olduğunu, takım sayısının 20leri bulduğunu, gençlerin akın akın kürek sporcusu olabilmek için kayıkhanelere koştuğunu hatırlıyorum.

Bugün sadece 9 takımlı bir Türkiye şampiyonasında en fazla 2-3 yarışta 6 kulvar da dolarken, bir çok kategoride eleme yarışı bile yapılmıyor ve direk final çekiliyor.

Organizasyon yerlerde sürünüyor. Görevlilerin lehine neredeyse hiç bir uygulama yok. Bir çok takım TOHM projesi olmasa kapanma tehlikesi ile karşı karşıya. Fethiye Belediyesi, Şişecam, Nuh Çimento, Sakarya GSİM ve Spor Bürokratlarından Ömer Kalkan'ın katkılarıyla, ki bunlara cefakar aileleri de eklemek gerek, Kürek ayakta durmaya çalışıyor.

Ciddi bir Fenerbahçe lobisinin olduğu ama bu lobinin sadece çoğunluk olarak durduğu, ciddi hiç bir katkı vermediği Kürek sporu öyle seçimden önce 7-8 paravan kulüp açıp oy kullandıktan ve başkanlığı tekrar aldıktan sonra Allah'a emanet edilerek yönetilmez.

Federasyon başkanlığı tıpkı TFF de TBSF'de olduğu gibi her finalde gözükmekle yapılmaz.

Bugün hem Kürek sporunun hem Kürek sporcularının hem Kürek hakemlerinin hem de kürek emekçilerinin hakkı yenmekte, her geçen gün Kürek sporu daha kötü can çekişmektedir.

Yüce rabbim hem iş bilmezleri hem adamcıları hem de hak yiyicileri başımızdan def etsin, küreğe gerçekten gönül verişlerin yanında olsun.

Allah sonumuzu hayır etsin.

Hiç yorum yok: