Sayfalar

6 Kasım 2012 Salı

Orlando Magic 115 - 94 Phoenix Suns


Hidayet'in sakatlığı sonrası kısa forvet pozisyonunda arayışa giren Magic için zor bir maç olması bekleniyordu. Ne de olsa Dragic'li, Gortat'lı, Scola'lı bir rakip vardı karşıda. Ancak beklenen olmadı ve rahat kazandı Magic. Vaughn Redick'i ilk 5'e almaktansa bençten getirip taze güç olarak daha verimli kullanmayı denedi. Nelson'ın da baldır sakatlığı ile forma giyemediği maçta sazı Moore'un eline verip genç ve atletik kadrosuyla hep daha dinamik olmaya çalıştı. Vucevic'in hareketli oyunu, Davis'in savaşçılığı ön plana çıktı. Bir anda bu genç ekibin lideri olan Redick hiç ama hiç sırıtmadı. Afflalo sanki senelerdir Amway'de oynuyormuş gibi rahattı. Sonuç bu oyunun hakkı oldu. Tek soru işareti çaylak Jones oldu kafalarda. Görünen o ki Harkless fıtık sorununu atlatır atlatmaz Jones'u ilk 5'ten kesecek. Bu arada McRoberts'ı atlamamak gerek, tam bir görev adamı.

Vaughn ve Hennigan fena başlamadılar. Şanssızlık ve sakatlıklara rağmen play-off'a göz kırpıyorlar. Bu takım 1-1,5 ay boyunca %50'nin üzerinde kalmayı başarabilirse sezonu takas yapmadan ve play-off potasında kapatır.

1 yorum:

Yiğit Kaan Saraçoğlu dedi ki...

Bu görüntümüz gayet iyi ve umut verici.Takım resmen herkesi büyülüyor,iyi bir giriş lige her zaman önemlidir.Ama Draft'e yatmak uygun gibi geliyor,Play-Off'ta gideceğimiz kota sınırlı,bu sene draftte kendimize uygun bir yer bulmamız daha önemli,daha uygun bir yapılandırma olur bu.Tabi galibiyetler yüzümüzü güldürmüyor değil.Hadi hayırlısı.Bu arada bunu söylemeden edemem,Howard bozuyordu her şeyi...