Sayfalar

27 Temmuz 2012 Cuma

Kasımpaşaspor'un Tuncay Şanlı'ya İlgisi...

Hey gidi Tuncay. Avrupa'da bir türlü dikiş tutturamadı. Yaptığı Avrupa tercihinden hiçbir pişmanlık duymadığını her fırsatta dile getirse de taş yerinde ağırdır hesabı Fenerbahçe'den hiç ayrılmasaydı ne olurdu nasıl bir Tuncay'a sahip olurdu şu anda Türk Milli Takımı; bunlarla ilgili bir çok söz söylenebilir. Ama bir gerçek var ki O bir tercih yaptı ve nihayetinde 30 yaş itibari ile Avrupa'daki macerasını tamamlayıp tekrar Türk takımlarının radarına girdi.

Tabi ki gerek bir süre önce Fenerbahçe Kulübü'nü ve Aykut Kocaman'ı ziyaret etmesi gerekse ardından Wolfsburg tarafından sözleşmesinin feshedilmesi spor medyasının Tuncay'ı hemen Fenerbahçe'ye yakıştırmasına imkan sağladı. Ancak ne var ki hem Fenerbahçe'den ayrılışının çok olaylı olması ve Aziz Yıldırım'ın ben buradayken Fenerbahçe'nin kapısından içeri giremez sözleri gerekse Stoch'a alternatif bile olamayacak bir yapıda olduğunun düşünülmesi O'nun çok istediği Fenerbahçe formasına kavuşturmayacak cinsten.

Diğer bir söylenti de maddi sorun yaşayan Beşiktaş'ın bonservisi olmayan ve Türk olan Tuncay gibi bir yeteneği renklerine bağlayabileceği. Ancak istihbaratlar ortaya çıkan bu söylentinin menajerlik makamı tarafından yapılan futbolcusunun istenen bir futbolcu olduğu yani talep edenin çok olduğu ancak içinden seçim yapılacağı ile ilgili. Yani tamamen ilgiyi artırmak. Daha ötesi yok. Aslında böyle bir girişim olduğu bir gerçek ama eş dost akraba yolu ile Samet Aybaba'ya iletilmiş ancak resmi olarak kulüpten herhangi bir girişimin olmadığı yönünde.

Gelelim son söylentiye ki bu diğer ikisine göre daha kuvvetli. Malumunuzdur ki Kasımpaşa Kulübü Ciner Grubu yönetim kurulu başkanı Turgay Ciner'e geçtikten sonra transferde büyük bir atılım yaptı. Şu ana kadar Andres Isaksson, Kalu Uche, Fabian Ernst, Dennis Oliech gibi önemli transferlerle sezona iyi bir şekilde hazırlandıklarını ve amaçlarının Süper Ligde kalıcı olmaktan öteye olduğunu dosta düşmana gösterdiler. Şimdi gelelim iddiaya: İddia edilen şudur ki, Kasımpaşaspor teknik direktörü Metin Diyadin, Tuncay Şanlı'yı Kasımpaşaspor kadrosunda görmek istiyor ve bu isteğini transfer komitesine bildirmiş durumda. Hatta olay bir adım daha öteye giderek Diyadin ile Tuncay arasında görüşmelerin de yapıldığı , Tuncay'ın Kasımpaşaspor'a imza atması için kulübün geleceğe yönelik yapmayı planladığı atılımları ve bu atılımları yapılırken Tuncay'ın nasıl bir rol oynayacağının yanısıra eğer kendisine önerilen kontratı kabul ederse yeni oluşan bu takımın saha içi dümenini yönetme görevinin de kendisine verileceği  bilgisi de mevcut. Bu iddianın altına şöyle de bir not düşmek mümkün: Kasımpaşa yönetiminin büyük çoğunluğu Beşiktaşlı eski yöneticilerden ve Beşiktaş taraftarı olduğu bilinen iş adamlarından (İhsan Kalkavan, Mübariz Mansimov, Zafer Yıldırım) oluşuyor ve Tuncay'a eğer Kasımpaşa'da başarılı bir performans sergilerse Beşiktaş'a geçişi konusunda kendisine yardımcı olunacağı gibi bir vaad de söz konusu. Sıkıntı ise paradan çok Tuncay'ın Kasımpaşa'nın, kendisine vaat edilen seviyelere ulaşıp ulaşamayacağı konusunda tereddütleri olması.  

Kısacası Tuncay Şanlı konusunda Kasımpaşa'nın ciddi bir girişimi mevcut ve O'nun önünde yine bir tercih meselesi söz konusu. Ya doğrusunu seçecek mükafatını kendi görecek; ya yanlışı seçecek cezasını yine kendisi çekecek. Umarım Tuncay bu sefer kendisi için doğru olanı seçer ve artık futboldaki olgunluk çağında hem gençlere hem de Türk futboluna tekrar pozitif etki etmeye başlar. 

Hiç yorum yok: