Sayfalar

19 Mart 2012 Pazartesi

Kestane Kebap, Ali Koç'a Anında Cevap

Bugün Ligtv yayınına katılan Ali Koç'un Galatasaray statında sıralandırdığı olayların karşılığı olarak ben de buraya birşeyler yazayım.

Mesela ne yazayım:

1995 Yılında sırf Galatasaray'a kupa verdi diye Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'nın kafasına şişe atıldığı yer: Şükrü Saraçoğlu..

Yönetim marifetiyle 6 Mayıs 2001'de Galatasaray taraftarının olduğu tribünlere tezek, sidik torbaları konulan yer: Şükrü Saraçoğlu

2001'de Soyunma odası koridorlarında taraftarların futbolcu tartakladığı yer: Şükrü Saraçoğlu

16 Şubat 2002’de Lucescu ve yedek oyuncularına ayran kutularının fırlatıldığı yer: Şükrü Saraçoğlu
Rakip takım oyuncularının stat otoparkında hem kulübün adamları ve hem de Fenerbahçeli futbolcular tarafından dövüldüğü yer: Şükrü Saraçoğlu

Galatasaraylı futbolcularının kafalarına yumurta atılan yer: Şükrü Saraçoğlu

Galatasaraylı oyuncuların saha kenarında ısındırılmadığı yer : Şükrü Saraçoğlu..
Yayıncı kuruluşun kablolarının kesilerek yayının durdurulmaya çalışıldığı stat yine Şükrü Saraçoğlu....

Bitti mi? Tabiki hayır

Mondragon’un koruduğu kaleye ses bombası atılıp maç boyu sağır olarak maça devam etmesinin sağlandığı yer: Şükrü Saraçoğlu

Erik Gerets’in alnının atılan çakmak sebebiyle açıldığı yer: Şükrü Saraçoğlu
17 Mart 2012’de Fatih Terim’in kaşının açılması olayının yaşandığı yer: Şükrü Saraçoğlu

17 Mart 2012’de Hasan Şaş’ın kafasındaki –bazı aklıevvellere göre tam bir muamma olan bir olay- kanama olayının yaşandığı yer: Şükrü Saraçoğlu

Sevgili Ali Koç sen sıraladın Galatasaray stadında yaşananları da, biz de sıralarsak yok birbirimizden farkımız.

-------------------

Pardon var birbirimizden farkımız. Ben Galatasaraylı olarak kendi stadımda yaşanılan yüz kızartıcı olaylardan dolayı utanıyorum ama sen halen zeytinyağı gibi üste çıkma derdindesin...Bir fark da şu bu arada:

Farkımız bu: 1996 Türkiye Kupası Finali’nde ortasına koskoca Galatasaray bayrağı diktiğimiz yer: ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU.
Şimdi dağılın...

4 yorum:

Akf dedi ki...

"... biz de sıralarsak yok birbirimizden farkımız."
aslinda anlatilmak istenen de oydu, unal aysalin
"Fenerbahçeli taraftarlar, Galatasaray taraftarlarının ulaştığı kültürel spor ahlakının uzağındalar" lafinin cevabiydi bunlar. ve ali koc galatasaraylilari "birbirimizden farkimiz yok" noktasina getirdiyse, cevabini dogru olarak vermis demektir.

pardon, aslinda fark varmis, galatasarayda bu cirkeflikler dizisine teknik direktorler de katiliyormus. fenerde deli rambonun yaptiklarini, cimbomda teknik direktorler yapiyormus.

ozhano dedi ki...

Akf,

Aynen dediğin gibi.

Aynen teknik direktör dediğiniz Otto Baric'in Trabzonspor maçında kimsenin görmediği bir kaya parçası ile yerde kalması ve takımın sahadan kaçmasına pardon çekilmesine neden olan çirkeflik gibi. Ama halen daha o kaya parçasını kimse göremedi hiçbir kamera görüntüleyemedi. Çirkeflik Otto Bariç'te değil ona atılan taşı görüntüleyemeyen kameramandaydı...

Aynen Fatih Terim'in maçtan sonra yaptığı "bizim canımız yanabilir önemli olan futbolun canı yanmasın, olayın üzerine gidip gerginlik yaratmaya gerek yok" açıklamasındaydı çirkefliği.

Aynen Hasan Şaş'ın maçtan sonra "Gol olunca sevinmek istedim ama arkamızdaki taraftarın ruh halini düşünerek kulübeye geri dönerken kafama madde geldi ama olsun fb'ye mal etmeyelim." lafındaydı kışkırtıcılığı.

Aynen Daum zamanında ASY'deki maçta arkasındaki taraftar ile sözlü tartışmasına rağmen o taraftarın etrafındakilerin Daum'a değil tartışan GSli taraftara tepki göstermesiydi terbiyesizliği.

Sen biraz daha dikkatli izle maçları. De ki bana; Hagi parmaklarıyla 5 işareti yaptı kışkırttı de amenna haklısın diyeyim ama boş laflarla hareket edeceksen olmaz kaale almam bundan sonra ok?

Unutmadan Rambo Okan demişken, sen bir de Oğuz Altay ile Sefa'nın özgeçmişlerine bak. Kulübünde kimlerin lider olduğu bak, gör.

Akf dedi ki...

sen "farkımız" deyip sounessi koyduğun için fark teknik direktörün çirkefliği dedim. farkımız fatih terimin maçtan sonraki açıklaması desen belki hak verebilirdim sana, ama sen aysalı değil, koçu haklı çıkaran bir profil çizdin. neticede aynı noktaya geliyoruz, renk farketmiyor, yok birbirlerinden farkları. ünal başkan yanılıyor. hatta sen dahi, farkımız bu deyip sounessi öne sürerken, souneesin yaptığından farklı bir şey yapmıyorsun. kapiş?

ozhano dedi ki...

Souness'in yaptığı ile gurur duyuyorum. Profil konusunda istediğim gibi olabilme hakkımda vardır herhalde. Bir taraftar profili bu tip bir olayla yamulmaz. Esas o profil rakibe küfür ederse, rakibin kafasını yararsa, yani acziyetini gösterir hareketler yaparsa yamulur. Yeni yönetim ve teknik direktörün uğraşlarıyla TTArena'ya geldiniz küfür yemediniz, zarar görmediniz üç yediniz evinize sağ salim döndünüz. Taraftarın olması gereken profili de bu zaten. Ayriyeten Aysal ve Souness konusunda onlar ne şikeye yeltendi ne teşviğe ne de başka birşeye, Souness rakibini yendi kimsenin beklemediği bir anda kimsenin cesaret edemeyeceği bir işi başardı, Aysal da aynı şekilde. Bunun üzerinden rakibimi küçümsemek kadar, 30 senedir Türkiye Kupası'nı alamamasını dalgaya almak kadar doğal ve masumane bir dalga şekli yok. Aynı bizim fbyi 10 küsür senedir sahasında yenememiz gibi. Eğer bunlar ağrına gidiyorsa futbol sana fazla geliyor demektir git ritmik jimnastikçileri izle.
Unutmadan taraftar profilimi yargılamışken Oğuz Altay ile Sefa'nın profillerine de bak istersen. Ben taraftar olarak Oğuz Altay'ım her zaman. Sen kendini kimin yerine koymak istiyorsan koy...