Sayfalar

7 Ocak 2012 Cumartesi

Rıdvan Dilmen'e Galatasaray'ın Cevabı (What A Come Back!!!)

Samsunspor 2-4 Galatasaray

1. Galatasaray en son bu şekilde bir geri dönüşü 11 Aralık 2009’da oynanan Antalyaspor maçında yapmıştı. O maçta da 2-0 geri düşüp maçın sonunda 3-2 galip gelmişti.

2. Galatasaray’ın bu galibiyet ile yakalamış olduğu deplasmanda 4 maçlık galibiyet serisini en son 2007-2008 sezonunda elde etmişti.

3. Galatasaray’a muhakkak takviye gerekli. Fatih Terim ve Melo karışımı zenginleştirilmiş LPG’si çok fazla taşımaz vasıtayı.

4. Galatasaray’ın ligdeki konumu itibari ile ekstra bir yenilgi hakkı varken bu maçta bunu kullanmaması ileriki haftalar için önemli.5. Bu maç bu sezon için maç devam ettikçe Galatasaray için umudun olduğunun en önemli göstergesi oldu.

6. Maçta eğer 2-0 yenik duruma düşüldüyse bunun baş müsebbibi Fatih Terim’dir. Yine aynı şekilde maç sonucu 4-2 galibiyet ile bittiyse skorun mimarı yine O’dur.

7. Geri duruma düşüp maç sonunda galibiyeti yakalamak “Durun bakalım, Galatasaray hiç yenik duruma düşmedi. Acaba geri düştüğünde nasıl areket edecekler?” diye soran Rıdvan Dilmen ve türevlerine güzel bir cevap oldu.

8. Maçın kırılma anı ne kadar istenilen performans seviyesine ulaşamasa da Riera’nın ikinci gol öncesi üç Samsunsporlu futbolcunun içinden çengel diye tabir edilen bir vuruş ile topu Selçuk’a ulaştırması ve golün gelmesiydi.9. Samsunspor maçında Galatasaray namına en iyiler Selçuk, Emre Çolak ve az buçuk Riera; en kötüler ise Sabri, Melo ve Engin Baytar’dı.
10. Sabri ile ilgili olarak hazır olmadan takıma girmesi onun hatasını bekleyen güruhun ekmeğine yağ sürdü. Hiçbir zaman Sabri’nin eleştirilmesi hata ya da Sabri eleştirilemez diye bir sözüm olmadı. Benim tepkim “Sabri’de devre 4’te biter.” ya da “Sabri’yi kömürle boyayıp dudağı botokslatıp Eboue diye Fildişi’ne kakalasaydık.” tarzı küçümseyici, dalga geçici ifadeler. İşin ilginç yanı henüz hazır olmayan ve karşısında iki tane insan azmanı olan bir futbolcunun yaptığı hatadan zevk alan Galatasaraylıların olması.
Ve ister isteyin ister istemeyin hayal ettiğiniz tüm kupalar O'nun elinde göğe yükselecek.

3 yorum:

selaminko dedi ki...

Sabri sen bizim herşeyimizsin.
Ya hakşkaten anlamıyorum. Normal bu isim Sabri değil de atıyorum selcuk olsaydı ya da melo o zaman direkt sabri üzerine gitmek yerine hemen F.Terim kac aydır oynamayan adamı sahaya surmekle hata yaptı denirdi. ama mevzu bahis sabri olunca zaten geyik arayanların ekmeğine yağ sürülüyor.

mrthnkrm dedi ki...

Bir yanda bu yazı. Diğer yanda http://lucarelli-breitner.blogspot.com/2012/01/sabride-devre-4te-biter.html böyle bir yazı...

gorkem89 dedi ki...

Ekşi sözlükte gördüğüm bir entry.
Dostum come back demişsin ama bu bildiğin 'cumshot'