Sayfalar

3 Ocak 2012 Salı

Bumerang=Borriello=Ceyhun Eriş=Tenis Topu

Bir ara Galatasaray ile de anılmıştı Borriello'nun ismi. İtalya futbolunun tanınan isimlerinden olan Borriello ile Milan arasında ilginç bir çekim var. Avustralya yerlileri olan aborjinlerin insanlığa sunduğu önemli icatlardan biri olan bumeranga da benzetilebilir ama ilk bakışta Borriello ile Milan ilişkisini görünce aklıma Wimbledon Açık Tenis Turnuvası'nda Pete Sampras-Boris Becker maçında kullanılan toplar geldi. Nasıl mı?

Borriello Milan altapısından A takıma yükseldiği gibi 2000 yılında Treviso'ya kiralık olarak gider. Bir sonraki sezon döner ama döner dönmez bu sefer de Triestina'ya kiralık olarak gönderilir Milan yönetimi tarafından. 6 ay sonra Milan'a geri dönen Borriello sezonu Milan'da tamamlar ama yeni sezonda da tekrar Treviso forması giyecektir yine kiralık statüsünde tabiki. 1 sezon Treviso'da futbol oynadıktan sonra Milano'ya adım atmadan bu sefer de Empoli'ye kiralanır. Triestina macerasında olduğu gibi Borriello 6 ay sonra Milan takımına katılır ve sezonu orada tamamladıktan sonra Reggina'ya kiralanır. 1 sezon Reggina forması altında performans gösteren Borriello'nun ertesi sezon yolu 6 aylık ve yine kiralık olarak Sampdoria'ya düşecektir. Sampdoria'dan ise bu sefer Milano aktarması olmadan eski göz ağrısı Treviso'ya gider.
Orada 4 ay eski arkadaşlarıyla maziyi yad eden Marco konusunda Milan yönetimi 7 yıl sonra nihayet satış kararını verir ve 2,5 milyona futbolcuyu Genoa'ya satar. Fakat kör olmayasıca Borriello'nun, ki 2000-2007 yılları arasında oynadığı takımlarda 90 küsür maçta toplam 11 gol atmış, o sezon Genoa'da oynayacağı tutar ve 35 maçta 19 gol atarak çok iyi bir performans sergiler. Bunu gören Milan yönetimi "Yahu biz ne yaptık!!!" diye söyleyip 1 sezon sonra futbolcuyu Genoa'dan 15 milyona geri alır. Genoa yönetimi dört köşedir sonuç olarak.

Milan'a geri dönen Marco ilk sezonunda yine iyi bir performans gösteremez. 8 maçta 2 golle takımına katkıda bulunur. Ama ikinci sezonunda 36 maçta 15 gol ile iyi bir sezon geçirir Milan'da. Borriello tam kiralık dönemlerini atlatmıştı ki kabusu geri döner ve 2010-2011 sezonunda Roma'ya kiralanır. Roma'da o sezon 40 küsür maçta attığı 17 golle katkıda bulunan Marco için Roma, Milan'a 16 milyonluk teklif yapar ve nihayetinde Borriello Milan'dan Roma'ya geçer ama yine gol atmayı unutur, 8 maçta takımda yer bulur ama skor anlamında takımına destek veremez. Sonuç olarak 2011-2012 sezonunun ikinci yarısında 1 milyona kendisi Juventus'a gönderilir.

11 yıl, 7 ayrı takıma 11 transfer. Aklıma Ceyhun Eriş geliyor bu bilgiyi yazarken. Bakalım şimdi Juventus forması altında ne yapacak Borriello? Belki yine çok iyi maçlar çıkarıp Milan'a geri döner. Belli olmaz...

Ceyhun Eriş demişken sezon başında KKTC 1. Lig takımlarından Doğan Türk Birliği ile devre arasına kadar sözleşme imzalamıştı. Ne oldu O'na? Devam mı tamam mı???

8 yorum:

enes dedi ki...

belki de birgün Milan kiralamak zorunda kalır Boriello'yu Genoa gerçekten karlı çıkmış..

gselami80 dedi ki...

Borriello, Ceyhun malına yetişemez bu konuda. O mal 15-20 kulübe gitti 34 yaşına kadar. Borriello ise daha 7'de. Ama Avrupa'da ismi olan bir futbolcu olmasına rağmen kaşla göz arasında bayağı bir gezmiş bu adam da...

ozhano dedi ki...

Boriello'nun gezmek için bile Milano'ya gideceğini sanmıyorum Enes.

ozhano dedi ki...

@gselami80
gezmiş mi gezdirilmiş mi???

enes dedi ki...

moda haftasında gelir milanoya belki Ceyhun halen oynuyor mu belki de gözünü Çin ligine dikmiştir..

pesten çal da söyleyelim... dedi ki...

Ceyhun baktı ki Fenerbahçe'ye geri dönemiyor, Fenerbahçe'nin KKTC'deki kopya kulübü Doğan Türk Birliği'ne transfer olmuş. Fenerbahçe'nin feeder kulübü de denebilir bu takıma

Tarık Ayabakan dedi ki...

Oyuncu yetenekli olsa da yapısında tembellik olunca sonuç yukarıdaki gibi oluyor işte.
yemktariflerim.blogspot.com

Tarık Ayabakan dedi ki...

Oyuncu yetenekli olsa da yapısında tembellik olunca sonuç yukarıdaki gibi oluyor işte.
yemktariflerim.blogspot.com