Sayfalar

5 Ekim 2011 Çarşamba

Sakaryaspor Taraftar Grubu Tatangalar'ın Şaban Yıldırım ve Yönetim İçerikli Açıklaması


"SADECE SPOR KAMUOYUNUN DEĞİL, SAKARYA ŞEHRİNİN DİKKATİNE;

Kurulduğu yıl olan 1965’den bugüne dek onurlu mücadelesini hiçbir zaman başarıya yem etmeyen üstün şahsiyet ve zihniyet sahibi büyük sakaryasporlu insanlarla geldiğimiz şu noktada aldığımız bu bayrağın daha güçlü dalgalanması adına bizde saha içi başarının veya kupalarla dolu müzelerin değil mazisi pırıl pırıl, tertemiz tarihiyle bu şehrin simgesi, sembolü, kısaca çok şeyi olan bir camianın peşinde koştuk ve son nefesimize kadarda bu savaşı vereceğimize yeminler ettik.

Hani hep dedik ya; şampiyon olanı sevmedik, sevdamızı şampiyon yaptık. Hemde bu ülkede şampiyonluk kupalarının şike ile hile ile alındığı bir dönemde sadece alınteri ile bezenen bir şampiyonluk filmi gibi. Şehrin öz evlatlarının başrollerini gerek sahada ve gerekse tribünlerde oynadığı bu filmin gururunu doyasıya yaşayalım, hak edildiği derken söz vermenin ne olduğunu bilmeyen emek hırsızları meğerse bu arada kulübü istila etmişlerdir.

Nelere sustuk, nelere katlandık.
Yine rahat durmadılar,kırdılar,döktüler demesinler diye.

Nelere mi sessiz kaldık;

Sakaryaspor başkanı kulüp binasında değilde kendi otobüs yazıhanesinde basın toplantıları yaparken dişimizi sıkmadık mı?
Bütün ülke Sakaryaspor – Fenerbahçe sezon açılış maçını izlerken stadın elektrikleri kesilince daha ilk maçta tuvaletlerde sular akmadığında son maçta skorboard çalışmadığında her maç maraton tribünü turnikelerinin yarısı arızalı olduğunda yada futbolcular neredeyse evlerine ekmek götürmekte zorlandıklarında büyük başkan büyük yönetim edasıyla ortalıkta dolaşan soytarıları gördükçe, kafımızı duvarla vurmadık mı?

Bu takımın geleceği ile ilgili en önemli konulardan biri olan borçların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili aylarca bir taksit bile ödenmeden bu hakkımız yanında tırnaklarımızı yemedik mi?

Transferin önünü açacaklarına kongre üyelerine tebligat ile oy kullanma yolunu kapatmalarına ve hatta hala yönetim kurulunda üye olmayanların bulunmasına “ya sabır” demedik mi?

35 BİN TL. İddaa’ya olan borcumuz yatırılmadığı için kulüp 1 Milyon TL’ye yakın zarara uğratıldığında tüm bu olanları kamera şakası zannetmedik mi?

Ancaaak; Taa ki dün akşama kadar bu takım, bu şehir bir yerlere gelsin diye maddi, manevi her türlü sıkıntılar ile uğraşan bir güzel gönül adamına yapılan bu adilik, bu alçaklık, bu kahpelik artık bardağı değil havuzu taşırmıştır.

Daha o çirkin açıklamadan 24 saat önce bu taraftar arka arkaya 4.Mağlubiyetini almasına rağmen teknik heyet ve futbolcuları bağrına basmışken sonuç alınmayacak bu meydan okuma girişimlerine gerek var m?

Hocamıza görevden aldığınıza dair bizce hiçbir hükmü olmayan kararınız bu takımın sahipleri yani taraftarları tarafından kabul edilmemiştir. Şu dakika itibariyle tüm yönetim kurulu tarafamızdan hiçbir şekilde tanınmamaktadır.

Biz ki; Depremde yıkık binalarda ki Hoşça kal ADAPAZARI yazılarını silip haydi ayağa Sakarya yazmışız.

Biz ki; Siz evlatlarınıza ana-babanıza sadece bayramlarda sarılırken hiç tanımadığımız insanlara sakaryamız her gol attığında sarılmışız.

Biz ki; sizin var olduğunu zannettiğiniz yönetim kurulunuzun sağdan da sayılsa, soldan da sayılsa bir tane adam etmediğini görecek kadar tribün kültürü almışız.

Son olarak şehrin idarecilerine sesleniyoruz. Zaman görev zamanıdır. Eğer bu takım için biz zaten ayağa kalktık diyorsanız demek ki yetmiyor. Öyleyse duvarın üstüne çıkın ve bu takımı bu bedava insanlardan kurtarıp yeni oluşumlara katkıda bulunun. Yoksa önümüzdeki kongrede bunu biz yapmak zorunda kalacağız."

Bu grup ile Sakaryalılığım ile Sakaryasporluluğum ile gurur duymayayım da ben ne yapayım!!!

3 yorum:

selaminko dedi ki...

bakalım Şaban Hocanın bu şekilde kovulmasından sonra bir tane adam cıkıpta yok arkadas siz benim meslektasıma bunu yaptınız ben gelmiyorum diyecek mi?

enes dedi ki...

yönetimin acizliğinden kaynaklanıyor sanki şampiyonluk kadrosu kurdular 3 maç iyi gitmedi diye gönder adamı bunlar yüzünden şimdi ki Kocaelispor gibi olmaya giden bir takım olacaktır,bu günleri arayacaklardır..

Adsız dedi ki...

Hocanın gönderilmesinden sonra Sakaryaspor bu hafta yine kaybetti ama ne kaybediş."5-1" Gaziantep Büyükşehir belediye de bu şekilde haftayı puanla kapatmış oldu.Umarım yönetim kendini toparlar.Aksi takdirde toparlanmalarına yardımcı olacak olan bir halkla karşı karşıya gelirler.İç durumu pek bilmiyorum ama iyi futbolcular yetişen bir takımın şerefiyle oynanmaması gerektiğini biliyorum.Emek,alınterinin yok sayılamaz olduğunu da ...Ha söylemeden edemeyeceğim bu ülkede 3 maç kaybet,puan alama yerden yere vurulursun .Hocanın kovulmasına da hiç şaşırmadım. Biz ne hocalar harcadık bu şekilde .Aynı zamanda futbolcu da ... Esen kalın .