Sayfalar

15 Eylül 2011 Perşembe

Trabzonspor'dan Kapak Olsun!!

Gerçekten çok mutlu ettiler, karşılarında ister eksik olsun, ister sistemi bozuk olsun ne olursa olsun ismi Inter olan bir takım vardı. Tabi ki bir Türk takımını yabancı takım karşısında destekleyecektim ama bu sefer maçı yapan sanki Galatasaray'mış gibi sevindim. Neden mi?

Gün boyunca haftalar boyunca ülke puanının içine edecekler Avrupa'da diye söylenen insanlara, puan bile alamazlar diyenlere, bırak puanı gol bile atamazlar diyerek olaya tamamen önyargıyla yaklaşanlara, üç gündür sanki Trabzonspor'a Yunan takımı havası yaratanlara, yaptıkları yabancı transferlerle topçu mu onlar diyerek küçümseyenlere, teknik direktörlerine ileri geri laf edenlere, en güzeli de kendilerinde eksiklikleri görmeyip kıskançlıklarını açık açık gösterenlere kapağın kocamanını taktı bu akşam Trabzonsporlu oyuncular.

Bundan sonra belki tüm maçlarını kaybederler, belki de çok iyi bir performans sergilerler. Ama önemli olan benim için; dalga geçmek için, Trabzon'u yerin dibine sokmak için hazırolda bekleyenlerin tüm hevesleri kursaklarında kaldı, yapacakları espriler içlerine kaçtı. Sırf bunun için mutluyum, sırf bunun için bu akşam mutluyum. Ve şundan emin olunsun ki bu duruma kendi insanları tarafından sokulan her takım için aynı mutluluğu duyacağım. Yeter ki vatanımın bu tip insanları kendileriyle başbaşa kaldıklarında biraz muhakeme yapabilsinler. Dediğim gibi, helal olsun Tolga, helal olsun Celutska, helal olsun Şenol Hoca. Tabi ki bir maç ile göğe çıkarılmaz ama bu galibiyeti de en az öz taraftarı gibi yaşadığım için mutluyum, gururluyum...

1 yorum:

Beytullah B dedi ki...

Bir Trabzonspor taraftarı olarak düşünceleriniz için teşekkür ederim..