Sayfalar

5 Eylül 2011 Pazartesi

İki Koca Yılda Bir Arpa Boyu Yol Alamadığımızın Göstergesi: Sercan Yıldırım

Sene: 28 Ağustos 2009. Sıcak bir akşam. Saat 18:00 civarı haber düşüyor ajanslara. Biz de yorumluyoruz haliyle nedir ne değildir diye. Bakın bakalım bugün bu yazıyı yazsaymışız eğreti durur muymuş?

Sercan Yıldırım Galatasaray'a (mı) Fenerbahçe'ye (mi)?

Dün gece ilk defa sportif cümlelerde görmüştüm Sercan transferi ile ilgili gelişmeleri. Güvenilirliğini çok üst düzeyde gördüğüm scoutgs'de hayırlı olsun denmişti Sercan'ın Galatasaray'a transferi ile ilgili olarak ki Elano ve Keita transferlerini çoğu Galatasaraylı buradan öğrendi.

Diğer yandan Galatasaray ile birlikte uzun süredir Sercan Yıldırım'ın peşinde olan sarı lacivertli yönetim, genç golcü ve kulübüyle her konuda anlaşmak üzere olduğu haberi Maraton.com.tr'ye düştü. Bu site de transfer iddialarında tutturma oranı yüksek bir site. Fenerbahçe'nin Sercan için Bursaspor'a 7 milyon Euro+Vederson'u önerdiği ancak yeşil beyazlı kulübün 8 milyon Euro+Vederson'u istediği öğrenilirken, tarafların uzlaşmaya çok yakın olduğu gelen haberler arasındaymış. Ne dersiniz Aziz Yıldırım, Sercan'ı da 4x4 Jeep'iyle Bursa'dan alıp kimse kaçırmasın diye İstanbul'a kendisi getirir mi? :D

Bakalım Sercan transferinde kim galip gelecek? Galatasaray mı Fenerbahçe mi ya da scoutgs mi yoksa maraton.com.tr mi? Benim gönlüm tabiki kazananın Galatasaray ve scoutgs olması ama bekleyip göreceğiz.

Eğer iki haber de doğruysa aklıma gelen tek şey, Sercan transferi konusunda Galatasaray ile Bursaspor anlaştılar. Fenerbahçe son ana kadar Tuncay transferinin netleşmesini bekledi. Tuncay'ın, Stoke City ile anlaşması resmiyet kazandıktan sonra Bursaspor'a Galatasaray'dan daha iyi şartlar sundular. Bursaspor yöneticileri her ne kadar Galatasaray ile anlaştılarsa da sonradan döndüler ve Fenerbahçe ile anlaşma durumuna geldiler. Galatasaray 5 milyon euro+Nonda teklif etti iddiaları vardı. Fenerbahçe'den ekstradan sağlam para koparacak gibi görünüyor İbrahim Yazıcı. İnşallah Galatasaray yöneticileri teklif arttırımına falan gitmezler...

Bu transfer sezonu İbrahimlerin sezonu oldu. Paraları cukka ettiler. Ne diyelim Beşiktaş, Fenerbahçe veya Galatasaray sağolsun.

O zamanki yaşanan olayları çıkaralım, sadece transfer olayıyla ilgili yazılanları bugün de şuraya koysam hiçkimse yazdırgamazdı. Ne diyelim, yıllar geçiyor ama zihniyet değişmiyor hep aynı hep aynı...

Yarın Sercan çıkıp aslında ben doğuştan Galatasaraylıydım derse gider onu boğazlarım...

2 yorum:

enes dedi ki...

En fazla trabzonspor alır gibi Bursaspor şampiyon olduğu zaman o sene 3 gol attı sadece yani gerçekten almak isteselerdi alırdı umarım ikisi de almaz..

enes dedi ki...

maalesef gerçekleşmiş bir transfer..