Sayfalar

28 Ağustos 2011 Pazar

ArsenOff!!!

Aslında hafta içi oynanan şampiyonlar ligi maçında niyeti bozmuştu sevgili Wenger ancak ne varki doğru düzgün tertipli bir oyun sergilemeden, şansa atılmış goller ile şampiyon ligi gruplarına kalmayı başardılar. Bugün karşılarında olan takım ise Manchester United’dı ve Sir Ferguson Arsenal ve Wenger’e ölüm vuruşu yapacaklarının niyetini çoktan etmişlerdi. Bu niyet doğrultusunda da Man Utd lehine 8-2 gibi bir skor oluştu. Alınan sonuç kesinlikle şaşırtıcı gelmedi ve Arsenal’in bu gerileme sürecini sadece sakat futbolcu, satılmış futbolcu, kilit oyuncuların gitmesi ile açıklanamaz. Eğer Arsenal’de Flamini, Clichy gibi sıradan denilebilecek oyuncular bile aldıkları ilk teklifte Arsenal’den kopmakta bir sakınca görmüyorlarsa sorun daha derinlerde demektir.

Bir zamanlar İngiltere’den futbol konuşuluyorsa başarı tarafında ilk önce Man Utd ve Arsenal konuşulurdu. Bir süre sonra Chelsea Arsenal’in yerini alıp Arsenal’i bir sıra aşağıya indirdi. Son yıllarda Arap sermayesinin takımı olan Man City de Arsenal’den önce konuşulur oldu Premier Lig’de. Şimdi de Arsenal konuşuluyor ama başarısızlığı ve bu dibe vuruşuyla. Bir zamanlar ezeli rakipleri Tottenham Arsenal’e yaklaşmaya çalışırken artık bu iki takım hemen hemen aynı seviyede diyebiliriz. Ama Tottenham’ın üstün başarısı ile değil Arsenal’in rezil dibe vuruşu ile oldu bu. Ve ne yazık ki bunun sebeplerinin ortak noktası hepsinin içinde Arsene Wenger olmasıdır. Evet 2000 li yıllarda yaşanılan başarıların mimarı olarak Arsene Wenger’in hakkını veriyorsak, şu andaki başarısızlığın müsebbibi olarak kendisini görmemiz hiç de yanlış değil. İşin kötü yanı, Wenger her geçen yıl kendisine duyulan saygıyı yaptıkları ya da yapamadıklarıyla azaltıyor. Bir futbolsever olarak da benim içimi acıtıyor bu durum….

1 yorum:

enes dedi ki...

takımın en önemli oyuncuları Fabregas ve Nasriyi elde tutamamaları Maurinho'nun onun için sadece çocuk bakıcısı eleştrisini haklı çıkartıyor..