Sayfalar

13 Temmuz 2011 Çarşamba

TFF'nin YARAnması Hususunda Cenky'ye Cevap:

Sevgili Cenky’nin dediği üzere bizim cobansalata'da sıkça karşılaştığımız zıt görüşleri çarpıştırma olayına yine geldik çattık.

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki Cenky’nin “YARAnmak” yazısına bıraktığım yorumu blogda ana yazı haline getirmesi ile şahsımı, bizi izleyen Galatasaraylılar önünde hedef haline getirme ve zor duruma düşürme çabasından; aynı zamanda teknik takibe de takıldığına inandığım kendi cep telefonundan ( 0 5.. 90. .. 4. )benim cep telefonuma (0 5.. 52. .. 7.) gönderdiği mesajından dolayı kınıyorum.

Dediğim gibi sevgili Cenky’nin “YARAnmak” postuna bıraktığım yorum gerektiği kadar açık ifadelere sahip olmasına rağmen Cenky’nin nasıl bir düşünce ile yorumuma karşılık TFF’nin yarandığı fikrinin sabitlendiğini anlamakta güçlük çekiyorum. Yorumumu genleştirerek ve bazı cümlelere vurgu yaparak anlatmak istediklerimi tekrar açıklayayım o zaman:

“TFF'nin aldığı karar tamamen doğru ve şu an itibari ile alınabilecek en iyi karardı bana göre.”

Sevgili Cenky; TFF Başkanı olduğunu farzet, aşırı derecede bilgi kirliliği ile doğrunun bulunmasının engellendiği bu ortamda daha mahkemelerce tutukluların ceza alıp almadıkları belli olmadan nasıl olup da kendini yargının yerine koyup cezaları kesebileceksin? Ceza verdiğin kulüplerin bu işle alakalı olduğu ya da olmadığını geçtim; eldeki delillerle suçlanamayacağına karar verilirse ligden düşürdüğün kulüpleri geri nasıl alacaksın süper lige? Adamı tefe koyarlar.

“Diğer yandan yarın birgün yargı kararını verip artık hangi kulüpler bu işe bulaşmışsa belli olduktan sonra ve hükümler verildiğinde biz olayları görmemezlikten geliyoruz, kişilerin yaptığı suçlar camialara mal edilemez türünden bir açıklama ile yasada belirtilen müeyyideler uygulanmazsa yani eyyamcılığın kralı yapılırsa işte o zaman TFF tam olarak yaranma eylemini gerçekleştirmiş olacaktır.”

Sevgili Cenky; “YARAnmak” postunu yargı kararını verdikten sonra TFF eğer bizim için olaylar kapanmıştırvari bir açıklama ile kulüplere ceza verilmediğinde yazsan altına bir imza da ben koyardım. Ama TFF elimizdeki deliller ya da ortalıkta dolanan fotolar ya da konuşmalar ile koştura koştura hüküm vermemek gerektiğini söylediğinde bunu yaranmak olarak görmek için TFF’ye karşı önyargılı olmak ya da fanatik, subjektif yorum yapan bir Antifenerli olmak gerekir.

“İşin kötü olan yanı, gazetelerde de belirtildiği gibi, yarın birgün hükümler verildikten sonra eğer kurallar ve müeyyideler aynen uygulanırsa süper ligden düşürülen takımların bir senesinin heba gidecek olması. O zaman da şimdi yırttık anlayışında olan takımlar şu ankinin iki-üç katıyla bağıracaklar TFF'ye karşı.”

Sevgili Cenky; TFF şu anda bu cezaları, ortalıkta dolanan laflarla vermemekle ya da zamana yayma işlemini seçerek aslında yanlış yapana, gerçekten şike teşvik olayına karışan kulübe ya da kulüplere şu anda yapabileceğinden daha feci bir ceza ile karşı karşıya bıraktı. Neden? Cezaları şimdi verse ve gerçekten de yarın mahkeme kararı ile bu karar desteklense TFF artık ilah gibi görülecek, küme düşürülenler şeriatın kestiği parmak acımaz diyip alt ligde bir sezon takılacaklar ve güçleri ile bir ertesi sezon tekrar süper lige çıkacaklar. Diğer yandan TFF’nin şu an verdiği karar ile bekleyip görülecek içeri alınanlardan hangisi ak hangisi kara. Aklar yollarına devam edecek süper ligde, karalar ise bir sezon bekleyecekler. Sezon başladıktan sonra Bank Asya’ya mı katacaklar küme düşürülenleri! 2011-2012 de tıpış tıpış gidip kenarda bekleyecekler, 2012-2013 sezonunda Bank Asya’da takılacaklar, bu arada kadrolarında bir sezon sonra mukaveleleri bitecek olan futbolcuları da kaybedecekler, zayıflayacaklar. Eğer Bank Asya’da başarılı olurlarsa 2013-2014’te süper lige tekrar gelecekler. O zaman sevgili Cenky; şu anda alınmış olan karar şike teşvik olayına girenlere double ceza anlamına gelmeyecek mi ve daha da iyi değil mi?

“Aslında açıkçası ben bu olayların var olsalar bile bir şekilde kitabına uydurulup kamu yararı da gözönünde bulundurularak küme düşmenin olmayacağı en fazla puan silinmesi ile olayların kapanacağını düşünüyorum.”

Sevgili Cenky; altını da çizip seni TFF’nin yarandığına sabitleyen cümle benim kendi düşümcemdir; TFF böyle yapacak diye bir kaide yok. Benim şahsen TFF’nin, adı geçen kişilerin hepsinin mahkemece cezalandırılırsa dahi kulüplerinin küme düşüreceğine inancım hiç yok. Ama dikkat edersen bu cümlede geçen “bu olaylar var olsalar bile” demek hükmün verildiğine göre hareket ettiğimin ifadesidir. Evet, TFF’nin, yargı kararından sonra birilerine yaranacağı fikrine ben de sonuna kadar katılıyorum. Ama şimdi alınan karar ile kesinlikle hayır.

“Biz de bu ligde adaletli şekilde top oynanıyor diye bir orta oyununu izlemeye deam edeceğiz. Yani kendimizi tatmin etmeye aynen devam. Nasıl olsa Avrupa'ya çıkınca herşey bitiyor, ak kara ortaya çıkıyor. Tokatlanıp geri dönüyoruz. Biz tokat yemeye alışmışız. Kendimizi kandırdığımızı bile bile mutlu olmayı becerebilen ender milletlerden biriyiz.”

Sevgili Cenky; yalan mı????

Son sözüm sevgili Cenky: Bülent Korkmaz’ı Unutma. Benimle Uğraşma...

Hiç yorum yok: