Sayfalar

13 Temmuz 2011 Çarşamba

TFF Yaranmamıştır! İmza: Ozhano

Bizim blogta sıkça olanlardan biri daha oldu ve aynı konu üzerinde tamamen farklı görüşlere sahip olabileceğimiz gerçeği bir kez daha ortaya çıktı. Sevgili ozhano'ya göre TFF en doğru hareketi yapmış. Buyrun paylaşalım düşüncelerini:

TFF'nin aldığı karar tamamen doğru ve şu an itibari ile alınabilecek en iyi karardı bana göre. Ellerinde hiçbir delil olmadığı söylemlerinden hareketle empati kuruyorum da şu anda hükmü gerçekleştirilmemiş tutuklamaları gözönünde tutup zaten bıçak sırtı gibi bir olay hakkında erken karar vermek olası bir yanlışta ipe gitmelerine sebep olacak, üstüne üstlük cezası olmayan kulüpleri geri dönüşü olmayan bir yola sokacaktır. Diğer yandan yarın birgün yargı kararını verip artık hangi kulüpler bu işe bulaşmışsa belli olduktan sonra ve hükümler verildiğinde biz olayları görmemezlikten geliyoruz, kişilerin yaptığı suçlar camialara mal edilemez türünden bir açıklama ile yasada belirtilen müeyyideler uygulanmazsa yani eyyamcılığın kralı yapılırsa işte o zaman TFF tam olarak Yaranma eylemini gerçekleştirmiş olacaktır. Belli olmaz şu an tutuklu olanlardan bazıları bir süre sonra tutukluluğa itiraz amacıyla başvurdukları üst mahkemece serbest bırakılacak. TFF şimdiden karar verirse nasıl geri dönecek o zaman?

İşin kötü olan yanı, gazetelerde de belirtildiği gibi, yarın birgün hükümler verildikten sonra eğer kurallar ve müeyyideler aynen uygulanırsa süper ligden düşürülen takımların bir senesinin heba gidecek olması. O zaman da şimdi yırttık anlayışında olan takımlar şu ankinin iki-üç katıyla bağıracaklar TFF'ye karşı.

Aslında açıkçası ben bu olayların var olsalar bile bir şekilde kitabına uydurulup kamu yararı da gözönünde bulundurularak küme düşmenin olmayacağı en fazla puan silinmesi ile olayların kapanacağını düşünüyorum. O zaman da puanı silinenler yalandan 3-5 gün bağıracaklar, karara karşı olanların da eylemleri bir süre sonra bitirilecek karşılıklı konuşmalarla. Biz de bu ligde adaletli şekilde top oynanıyor diye bir orta oyununu izlemeye deam edeceğiz. Yani kendimizi tatmin etmeye aynen devam. Nasıl olsa Avrupa'ya çıkınca herşey bitiyor, ak kara ortaya çıkıyor. Tokatlanıp geri dönüyoruz. Biz tokat yemeye alışmışız. Kendimizi kandırdığımızı bile bile mutlu olmayı becerebilen ender milletlerden biriyiz.

Bu yazı üzerine ise TFF'nin tam anlamıyla yaranmış olduğu fikri iyice sabitlendi kafamda. Hele ki ozhano'nun şu son paragraftaki işaretlediğim cümlesi Türkiye'deki bakış açısının ne olduğunu göstermektedir. Çok söze gerek yok Fatih Altaylı'nın bugünkü yazısını okumanızı tavsiye ediyorum sadece. Linki hemen burada...

Hiç yorum yok: