Sayfalar

13 Temmuz 2011 Çarşamba

Scoutgs Kepenk Kapattı!!

KAPATTIK!

Dürüst ve adil bir karar çıkana kadar 5 yılı aşan yayın hayatımızı durdurma kararı almış bulunmaktayız. Futbolun yeşil sahalardan çok saha dışında oynandığı bir bataklıkta yeşil saha için araştırma/tartışma yapmanın anlamını yitirdiği bu günlerde dürüst ve adil bir karar çıkana dek yolumuza forum üzerinden devam edeceğiz.

Taraftar olarak hakkımızını sonuna kadar savunacağına inandığımız Galatasaray Spor Kulübü başkanı Ünal Aysal'ın da dediği gibi:

"Bu ateş üfleyerek sönmez, çözüm zamana yayılamaz"

Onları düşürmüyorsanız bizi düşürün !

Fenerbahçe kulübünün başkanı, iki tane asbaşkanı, alt yapı sorumlusu ve mali işler müdürü, Sivasspor başkanı, Sivasspor kalecisi tutuklanmış, Trabzonspor başkanı ve bazı yöneticileri gözaltına alınmış, ifadeleri tamamlanmış ve savcılığın kararı bekleniyor, eski federasyon başkanı gözaltına alınmış, Beşiktaş yöneticisi ve teknik direktörü ifade veriyor durumdayken ve toplamda 55 (elli beş) kişi gözaltına alınmış, Türk Futbolu bir kaosun içindeyken, federasyonun hiç bir şey olmamış gibi "ligler aynen başlayacak ve devam edecektir" açıklamasını anlamlı bulmuyoruz.

Eğer bu ülkede hukukun işlediğinden, adaletin yerini bulduğundan bahsediliyor ise ve kanunlarda ne yapılacağı yoruma kapalı bir şekilde cok net yazılmış ise, bu kanunları hiçe sayarcasına açıklama yapan bir federasyonun tarafsız olduğuna inanmak mümkün değildir.

Bu ülkede, kanunların işletilmesi gerekirken, yayıncı kuruluşun çıkarlarını ve taraflılıklarını su götürmez şekilde ortada olan malum televizyon kanallarının arzularını her şeyden önde tutmak, ortamı yumuşatarak "Türkiye şartlarına" göre kararlar vermek, hukuku hiçe saymaktır ve alenen suçtur.

Biz scoutgs ekibi olarak;

Galatasaray gibi şanlı ve şerefli tarihi olan kulübümüzün, böyle bir orta oyununda yer almasını istemiyoruz...

Tuttuğumuz takım Galatasaray’ın böyle bir ligde yer almasını istemiyoruz.

Bu tiyatroda rol almak istemiyoruz.

Ne de olsa kimse sonunun nasıl biteceğini bildiği bir oyunu tekrar tekrar izlemek istemez.

TFF illa ki "biz bu takımlarla aynen lige devam edeceğiz" diyorsa, o zaman bizi düşürün, şerefimizle, en azından gerçek maçlar, gerçek mücadeleler yaparak biz Bank Asya’da oynayalım diyoruz.

Biz scoutgs ekibi olarak tekrar, "Onları düşürmüyorsanız, Galatasaray’ı düşürün" diyoruz…

iletişim:info@scoutgs.com
12 temmuz 2011 23:00

Sanırım eğer adil kararlar verilmezse bu iş, futbol izlemek yerine biniciliği yeğlerim demeye kadar gidecek.

Hiç yorum yok: