Sayfalar

3 Haziran 2011 Cuma

Ntvspor'un Araştırmacılığı!!!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesindeki bilgi bankasında bilgilerin ne kadar geç güncellendiği ya da yanlış bilgiler verilebildiği konusunda bu siteyi kullananlar (özellikle gazeteciler, bloggerlar) iyi bilirken ya da bilgisi varken araştırmacılığıyla ünlü Ntvspor kanalının Baros'un sözleşmesinin feshedildiğine dair bilgiyi görünce kulüpten teyit etmeden zank diye son dakika haberi olarak koyması ne kadar manidar diyemeyeceğim doğrudan bir önceki yazıda yazdıklarımızı (Ntvspor vs. Kanalturk) destekler nitelikte.
İşin ilginç tarafı aynı sitede Galatasaray sayfasındaki bilgiler dizininde kulübün başkanı halen Adnan Polat olarak görünüyor. Acaba Ntvspor bu sitenin bilgilerinden bu kadar eminse neden Adnan Polat gitmemiş hala daha başkan diye bir son dakika haberi daha girmedi? İlginç bir husus bu.
Taa Şubat 2010'unda TFF'nin resmi internet sayfasında bilgi bankasındaki yanlışlıklardan birini biz de yazmışız ve bilgilerin kontrolünün yeterince olmadığını ve doğrulukları hakkında kuşkulu olunması gerektiğini söylemişken hatta biraz da kendi çapımızda koskoca federasyonun sitesinin bu durumu ile kafa bulmuşken Ntvspor'u bu eşsiz Baros haberinden dolayı kutlamayı kendime bir borç biliyorum. Ve bunca yıldır oluşturmaya çalıştıkları saygınlıklarını her geçen gün biraz daha kaybettikleri için üzülüyorum.

Hiç yorum yok: