Sayfalar

29 Kasım 2009 Pazar

Değişim Şart!

Türkiye'de futbol uleması çok. Herkes teknik direktör zaten. En iyisini muhakkak ki futbolcularla birlikte çalışan teknik ekip bilir ama artık bu kaleciden gına geldi. Galatasaray kalesi boş. Bunun herkes farkında ve her geçen gün bu olay daha da vahim bir hal almaya başladı. Bir maçı da kurtaramaz mı bir kaleci? Kaleyi bulan tehlikeli top 2-3 tane ise mutlaka biri gol oluyor. Bu nedenle Galatasaray kazandığı maçlarda muhakkak 2 ve üstü gol atmak zorunda. Leo bu belli oldu, ne artar ne azalır bundan sonra. Bu haliyle de Galatasaray'a ancak top toplayıcı olur. Kale arkasında gelen topların da yarısını elinde kaçırır. İddia ediyorum kaleye Aykut geçsin Ufuk geçsin bu ikisini geçtim paftaki Eray geçsin ancak bu kadar kötü oynayabilir. Bazıları hemen Volkan'ın dün akşam yaptığı hatayı gösterebilirler. Leo bu takımı 10-15 maç taşısın, 1 maçta Volkan'ın yaptığı hatayı 3 kere yapsın gıkım çıkmaz. Volkan bu sezon Fener'in ligde oynadığı maçların en az yarısına pozitif olarak imzasını attı. Ama bizimkinde öyle bir olay yok, her geleni alırım der gibi bir hali var Leo'nun.

Solda Hakan Balta içtiği sigaralardan mı neden bilemiyorum acaip şekilde performans düşüklüğü içerisinde. Artık çanlar onun için de çalmaya başladı. Belki de mevki itibari ile onu zorlayacak bir adamın olmaması, oyununu, konsantrasyonunu negatif yönde etkiledi.

Orta sahada defansif üç ön libero ile oynamak Galatasaray'ın ofansif oyununu çok fazla baltaladı. Topal-Sarp-Barış üçlüsünden birinin kesik yiyip yerine Linderoth'un monte edilmesi gerekiyor. Linderoth geçen iki maçta oynadı, Elano'dan beklediğim geriden rakip ceza sahası içine girip gol arama olayını gerçekleştirmeye çalıştı. Artı orta sahada hem pres hem de top kapma hem de pas yapma yetenekleri diğer mevkidaşlarına göre çok iyi. Bir de sağlıklı olabilse...

Artı birinin Elano'ya oynadığı dakikalarda ceza sahasının içine arada sırada girmesi gerektiğini hatırlatması gerek. Topu aldıktan sonra kısa ya da uzun bir pas atıyor, ondan sonra Yıldız Parkı'nda gezer gibi yavaş yavaş ilerliyor. Pası verdikten sonra ceza sahasına gireyim, girmeyi geçtim yakınlarında dolaşayım diye bir olayını hiç görmedim şimdiye kadar. Çok mu abartı olur bilmiyorum ama Elano şu anki haliyle Fenerbahçe'nin Maldonado'sunun biraz daha uzun mesafeli pas atanı. Bu adam İngiltere Premier Liginde nasıl 20-25 gol attı çözemiyorum. Gol atmak için kaleye yakın olmak gerekir. Bu adam oynadığı dakikalarda rakip yarı alanına bile Bismillah diyip geçiyor. Anlamsız birşeyler var. Belki de teknik kadro böyle istiyordur ama sanmıyorum.

Forvette ise çok alternatifimiz yok ama şu Özgürcan kalsaydı iyi olurdu diye düşünmüyor değilim. İyi bir alternatif olabilirdi.

Arda mı? Onu medya, yönetim, taraftar el birliğiyle bitirdik. Hayırlı olsun...

6 yorum:

Sheldon Cooper dedi ki...

Yeni bir salata görmek çok iyi oldu, dönüşünüzün habercisi midir bu?

volkanbk3 dedi ki...

oh be ozhano... =)

ceyda öztürk dedi ki...

Hoşgeldin ozhano. Zevkli olmuyor bu alem sizsiz...

ejikulat dedi ki...

de sanctis gitmesin dediğimi hatırlıyorum...
şimdi hangisini tercih ederdiniz?

ozhano dedi ki...

@ejikulat
http://cobansalata.blogspot.com/2009/11/leo-vazgecilmez-mi.html yazısının yorum bölümüne bak. Cevabı orada bulacaksın.

ozhano dedi ki...

@Sheldon Cooper
Önemli olan benim değil blogun lokomotifi, itici gücü olarak gördüğüm sevgili Cenky'nin geri dönmesi. Esas geri dönüş o zaman olur. Onun canı sıkkın olunca bu blog da ağır aksak işlemeye devam eder.

@ceyda
çok teşekkürler. Yokluğumuz hissediliyorsa ne mutlu bize...

@volkan
oh be derken? sen de bu blogun en az bizim kadar etkili bir üyesisin. Elimizde olmayan sebeplerden uzak kaldık buralardan. Demekki senin de sıkıntıların vardı ki yoktun buralarda.